Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi határozza meg, h ki mennyir...

Mi határozza meg, h ki mennyire bátor vagy merész?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, nagyon ügyes tornász mellette pedig parkourozik.

Bátor, sok olyan helyre felmászik, ahol én tuti félnék.

Viszont, ha verekedésről van szó, akkor én vagyok a bátrabb, mert ő meg ebben a kategóriában félénk.



2012. márc. 24. 06:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a különbség feltehetően a testi adottságaitokból eredeztethető. Neki vélhetően sokkal jobb az egyensúlyérzékelése, a mozgáskoordinációja ilyen tornagyakorlatokban, illetve nem tériszonyos, míg te feltehetően sokkal masszívabb testfelépítésű vagy, jobban megállsz a lábadon, és erősebb benned az agresszió.


Hogy ki mennyire bátor... helyzete válogatja. Ha verekedésről van szó, részben a saját és az ellenfél testi adottságainak felmérése és az agresszió mértéke határozza meg, ki mennyire "mer kiállni" (meg persze némi egészséges hülyeség sem árt egy vézna kölyöknek, hogy beszóljon a gyűrt tarkójú társaságnak). Ha más, pl. az említett parkour, akkor a tériszony lehet meghatározó, illetve az egyensúly (rosszbb egyensúllyal nem mersz kiállni a párkányra). De alapvetően mind a saját testi adottságaid megfelelő ismeretében rejlik. Ha tudod, hol vannak a határaid, akkor sokkal többet mersz ezeken belül megtenni. A határok nem a "hétköznapi" határok, ezeket ilyen veszélyhelyzetben kell kitapasztalni, hol vannak. Hogy meddig vagy képes elmenni. Viszont ha nem tudod pontosan, mire vagy képes, kevesebbet mersz, mert úgy érzed, lehet, hogy egyszer ment a kézen állva kötéltánc, de másodjára biztosan nem, csak szerencse volt.

2012. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszichológiai berögződések, dopaminszint, szerotoninszint.
2012. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!