Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a társkeresés/ismerkedés...

Mi a társkeresés/ismerkedés pontos menete ebben az esetben? Hol célszerű ismerkednie annak, aki intelligens társra vágyik?

Figyelt kérdés

Kategóriaválasztásom nem véletlen, okkal tettem fel itt a kérdést.


A problémám dióhéjban:

22 éves nő vagyok. Sosem voltam az az ismerkedős fajta, mindig el tudom foglalni magam valamivel. Ennek köszönhetően régen jól elvoltam mindenféle társaság nélkül is. De amióta a társam kilépett az életemből, egyszerűen nem találom a helyem. Továbbá ez azt eredményezte, hogy nem maradt egyetlen ember sem, akivel társalgást folytathatnék. (Barátaim lehetnének ha nagyon akarnám, de nincs szükségem olyanokra, akikkel nem érzem jól magam, mert nincs bennünk semmi közös.)


A személyes ismerkedés rémálom, hiszen annak az esélye, hogy számomra megfelelő intelligenciaszinttel és személyiséggel rendelkező egyént találjak így, igen csekély.

Természetesen felmerült bennem a különféle társkereső oldalak használatának lehetősége is, de valahogy nem sok esélyt fűzök a dologhoz...

Ráadásul ha meglátják milyen válaszokat adtam, nagy eséllyel senki nem fog velem szóba állni - köszönhetően annak, hogy a többség nem így gondolkodik. Másrészről pedig kétlem, hogy sok hozzám hasonló ember regisztrálna ilyen oldalakra.


S mivel szeretek elmerülni a gondolataimban és a különféle elméleteimen dolgozni, így nem vagyok az a fórumokba járogatós fajta sem. Legalábbis semmiképpen sem rendszeresen.


Na tehát szerintetek mi a megoldás a problémára, ti miként oldjátok ezt meg, hogyan és hol ismerkedtek?


Hozzátenném, hogy jelenleg nem járok semmilyen iskolába/egyetemre, ergo a csoporttársakkal való ismerkedés sem opció.


2012. márc. 28. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

*(Barátaim lehetnének ha nagyon akarnám, de nincs szükségem olyanokra, akikkel nem érzem jól magam, mert nincs bennünk semmi közös.)


A barátokkal az ember jól érzi magát és közös dolgaik vannak.

Alapvetően a hozzáállásodat kellene megváltoztatni. Nem vagy te olyan felsőbbrendű és tökéletes (számomra megfelelő intelligenciaszinttel és személyiséggel), mint gondolod.

Ismeretlenül is betippelnék neked némi személyiségzavart, lehet, hogy okos vagy, de van még mit tanulnod saját magadról és másokról is. Durva kisebbrendűségi komplexusodat azzal próbálod leplezni, hogy mindenki hülye, csak te vagy teherautó.


A hol-t azt hagyjuk. A HOGYAN-ra, tudom neked a választ. Ismerkedni csak úgy lehet, ha nincsenek előítéleteid arra vonatkozóan, hogy a másik mennyire buta és felületes. ŐSZINTÉN érdeklődni kell az emberek iránt, és AKARNI KELL megismerni őket, nem pedig 2 mondatból (meg egy pillantásból) ítélkezni. És ez minden emberre vonatkozik. Szeretni nem kell mindenkit, de akivel találkozol, azt meg kell próbálni megismerni, mert ha nem teszed, soha nem találsz olyat, aki megfelel.


De abban igazad van, hogy a jelenlegi stílusod mellett sokan nem fognak szóba állni veled. Borzasztóan visszataszító, pedig én nyitott vagyok az emberek irányában, és rettentően türelmes. De még nálam is kiverted a biztosítékot.


És még valami: az igazán intelligens embert onnan ismerni meg, hogy nem érezteti a felsőbbrendűségét. Gondolkozz ezen.

2012. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Szóval nem vagyok annyira felsőbbrendű, mint gondolom, közben pedig durva kisebbrendűségi komplexusom is van? Nos, ez igazán nagyszerű...


Olyannyira nincsenek előítéleteim, hogy mindig úgy kezdeményezek, hogy azt feltételezem, az illető legalább olyan okos, mint én (vagy okosabb).

Az őszinte érdeklődéssel pedig részemről semmi gond nincs, sőt nem is adom fel az első nem szimpatikus válasz után sem.

Alapvetően érdekel az emberek személyisége, ezért mindenki iránt érdeklődök, ha már beszélgetést kezdeményeztem vele. Talán a kérdésem nem épp erre enged következtetni, de ennek oka valószínűleg az, hogy már unom, hogy feleslegesen ismerkedem. Persze bizonyos szempontból, ezeknek az ismerkedéseknek is van értelme, hiszen egyre több információval gazdagodom stb-stb, de én már arra vágyom, hogy ne kelljen elköszönnöm a (sokszor több órás) beszélgetés végén, hanem akarjak még találkozni a másikkal.


:DD Ennyivel kivertem nálad a biztosítékot?

Köszönöm, ettől ismét jól érzem magam, mert én minden bizonnyal nyitottabb vagyok nálad. Nálam még a sorozatgyilkosok és a legnárcisztikusabb, állandóan gúnyolódó, szarkasztikus emberek sem tudják kiverni a biztosítékot, érdeklődve hallgatom őket.


"Gondolkozz ezen."

Már gondolkoztam rajta (és még fogok is). Viszont már megelégeltem a sok eredménytelen ismerkedést, úgyhogy sajnálom, de nem tudom most visszafogni magam. Ha a személyiségzavart meg tudod tippelni nekem, akkor arra is igazán rájöhettél volna, hogy azért írok jelenleg ilyen stílusban, mert már kezd betelni nálam a pohár.

Másfelől te ezt honnan veszed? Ismerek pár rendkívüli intelligenciahányadossal rendelkező, nagyon tájékozott és tényleg lenyűgöző embert, de olykor ők is szeretik éreztetni a felsőbbrendűségüket (nem velem szemben). Pláne egymás között, amikor a többi emberről van szó. Nem azt mondom, hogy minden esetben vagy, hogy ez mindenkire igaz lenne, de azért előfordul.

2012. márc. 28. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt egy link:

[link]


De szerintem a szimpatia nem intelligencia kerdese. Tovabba nem ertem, hogy minek akarsz ismerkedni, ha leirod, hogy szivesen vagy egyedul a gondolataiddal, es nem vagyol tarsasagra.`



"annak az esélye, hogy számomra megfelelő intelligenciaszinttel és személyiséggel rendelkező egyént találjak így, igen csekély. "

Ez eleg vicces... "megfelelo intelligencaszint"?

2012. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Igaz, magyar nyelven könnyebb lenne ismerkedni. :)


"De szerintem a szimpatia nem intelligencia kerdese. " Valóban nem. Viszont az a tapasztalatom, hogy a nem annyira intelligens emberekkel unatkozom, aztán végül jön az, hogy kapcsolatban is egyedül érzem magam.


Azt írtam: Ennek köszönhetően RÉGEN jól elvoltam mindenféle társaság nélkül is.

Ma már más a helyzet.

2012. márc. 28. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még angolul se tudsz, akkor ott gond lehet az intelligenciaszinttel is.

A stílusodból pedig tényleg borzasztó felsőbbrendűség és arrogancia jön le. Ha ez nincs így, akkor a kommunikációban rontasz el valamit, de nagyon. Elárulom, hogy ezt még egy kevésbé intelligens ember is érezni fogja benned - lehet, hogy ezért nem sikerülnek az ismerkedéseid?


Végül: egy intelligens ember nem azt keresi, hogy hogyan _nem_ lehet megoldani a problémát.

Amit itt leírtál, az összes módszert követned kellene, ha társra vágynál.

Mielőtt még egyszer leírnád, hogy ez mennyire nehéz és reménytelen - gondold meg, hogy ha pl. egy zacskó finom kekszre vágynál olcsón, akkor mit kellene tenned?

Lemehetnél boltba, piacra, kérhetnél ismerőstől, stb.

Ja hogy ott a többség drága, és nem is olyan finom, meg egyébként is nehéz megszerezni... de van más módszer?

Hogyne: ha az öledbe hullik az égből.

De ez sajnos ritkán fordul elő. Addig amíg ez meg nem történik - addig bizony magadnak kell ezt megoldani.

2012. márc. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha még angolul se tudsz, akkor ott gond lehet az intelligenciaszinttel is. " Ez már komolyan nevetséges!

Mikor írtam olyat, hogy nem tudok angolul?

Csak azt mondtam, hogy az anyanyelvemen (magyarul) könnyebb lenne.


"lehet, hogy ezért nem sikerülnek az ismerkedéseid?" Bármilyen hihetetlenül hangozhat számotokra, nem. Velem szinte mindenki akar második (vagy sokadik) találkozót, akivel megismerkedem. Nem az a problémám, hogy nem akarnak "járni" velem. Én nem találom őket elég érdekesnek. (Megjegyezném van azért pár ember, akit annak találok. Sőt, a legtöbb emberben találok valami érdekeset, csak sajnos ez inkább csak pár beszélgetéshez elég, egy párkapcsolathoz már nem.)

2012. márc. 29. 05:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!