Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Heroinkereső kutya milyen...

Heroinkereső kutya milyen alapon veszi észre? Hogy tud kiszivárogni a hermetikusan lezárt üvegből az illat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy a kutya hogyan érzi meg 1 hermetikusan lezárt üvegben/zacskóban a heroin szagát???

Ha teljesen le van zárva hogy tud kijutni illatanyag?? Vagy mi módon keresi? 1 általán a molekulák hogyan tudnak átjutni a másik molekula között?? Ilyen elven ha van 5 deci vizem ami hermetikusan le van zárva 50 év múlva lehet már csak 4 deci lesz mert a víz molekulái átjutnak a befőttes üveg molekuláin??



2012. ápr. 3. 22:11
 1/5 anonim válasza:
A magyarázatát nem tudom de a kutya mindenképpen megérzi az illatát. Ne próbálkozz ilyenekkel!
2012. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt lezárják azelőtt érintkezik külsőleg az üveggel/zacskóval a kiszagolandó anyag, legyen az kábítószer vagy bármi más. Ezt (szerencsére) nem tudja senki sem elkerülni. Ha például én pétisót akarok szállítani akkor hiába rakom bele levegőtől elzárt környezetbe, valószínűleg én is olyan helyen jártam ahol van pétisó, nagy mennyiségben. Érintkeztem vele én is, a ruhámon is ottmarad, a hajamon, a zsákon kívűlről, és hiába mosdok le, mosom ki a ruháimat, a pétisó minden egyes átpakolásakor érintkezni fog a következő tárolóedénnyel. Remélem érthető voltam hogy mire akarok kijukadni, a kutya nem feltétlen a kábítószert érzi meg, de mindent amihez akárcsak egy picit is hozzáért a kábítószer. Szokott ebből sok félreriasztás is lenni, de általában a legerősebb szagforrást találja meg elsőnek a kutya.
2012. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a kutya nem feltétlen a kábítószert érzi meg, de mindent amihez akárcsak egy picit is hozzáért a kábítószer"


Nem. A kábítószert érzi meg. És félreriasztás szinte soha sincs. A miértje viszont igaz. Az anyagnak valahogy bele kell kerülnie az edénybe és eközben mindig van szennyeződés. Bármennyire is zárná a szagot az edény (persze tökéletes szagzárás amúgy sem létezik), kívül is van rajta szagnyom, mivel az anyag nem bele születik, hanem belerakják valahogyan. De pl. az ilyen műanyag zacskókon elég könnyen át is diffundál az anyag.

2012. ápr. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ÉN nem csempészni akarom.. Engem csak érdekelt hogy hogyan lehetséges ha zárt környezetben van. De mostmár értem.
2012. ápr. 4. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
kutyás keresők mondták , hogy kisérlet során bebizonyították hogy a molekula mindenen átmegy (akármibe csomagolják) lehet fém ,műanyag üveg , bármi. X idő múlva érzi mi van benne
2012. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!