Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor kell használni angol...

Mikor kell használni angol nyelvben a következőket?

Figyelt kérdés
A "don't have"-et és mikor a "haven't"-et?

2012. ápr. 11. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
a "don't have" akkor használatos, amikor a have szó igeként (birtoklás) működik, pl I don't have any apple - Nincs almám. Az "I haven't" pedig akkor használatos, amikor a have létigeként funkcionál (present perfect igeidő), azaz I haven't gone to school yet. - Még nem mentem el iskolába.
2012. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, én is így gondoltam, csak nem voltam benne biztos. Köszi:)
2012. ápr. 11. 10:32
 3/10 A kérdező kommentje:
És gondolom a nem szabad értelemben is I don't have?
2012. ápr. 11. 10:36
 4/10 A kérdező kommentje:
vagyis nem kell. Nem értem, mert az egyik példamondat szerint:they didn't have to answer, a másik szerint meg he hasn't got to write. (nem kellett válaszolniuk, nem kell írnia.)
2012. ápr. 11. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

A két alak:

- have to

- have got to

Mindkettő ugyanazt jelenti.


[link]

2012. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, helyesbítek (most néztem meg a videót :D), a "have got to" csak jelen időben, kijelentő módban használható. De amúgy ugyanazt jelentik "got"-tal, vagy anélkül. :)
2012. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de nem a got a kérdéses számomra, hanem hogy az egyik példamondatban ott a do megfelelő alakja, a másikban meg nincs.
2012. ápr. 11. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

"És gondolom a nem szabad értelemben is I don't have?"


Ha "I don't have to" alakban kérdezed, akkor igen, de nem azt jelenti, hogy nem szabad, hanem, hogy nem KELL! Ez nagy különbség. A nem szabad az "I must not [ige]".


pl:


I have to go to school. - Iskolába kell mennem.

I must go to school. - Iskolába kell mennem (nem vagyok benne biztos, de ha jól emlékszem, a "must" speciálisan külső kényszert jelent).


I don't have to go to school. - Nem kell iskolába mennem.

I must not go to school. - Nem szabad iskolába mennem.

2012. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Amúgy írtam a negyedik hsz-emben, hogy vagyis nem kell. De a többit köszi, néha jó, ha valaki elmagyarázza.
2012. ápr. 11. 13:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Ebben a táblázatban szerintem választ kapsz a kérdésere.

[link]

2012. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!