Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alvással kapcsolatos kísérlete...

Alvással kapcsolatos kísérleteket ismertek?

Figyelt kérdés
mindenféle érdekel, ami alvással kapcsolatos

2012. ápr. 17. 16:20
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Hát... elvileg ha egy alvó ember kezét meleg vízbe teszed, akkor bepisil :D


De próbáld ki azt is, hogy hanyatt fekve csukott szemmel meditálsz. Akár érdekes dolgokat is láthatsz.

2012. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Smartguy86 ***** válasza:

#2 - Ezt maximum kipróbálni szabad, de így élni... kizárt dolog,hogy valaki így sokáig húzza. Az alvásnak nem csak maga a pihenés a lényege, hanem az anyagcsere lelassulása, a szív és érrendszer pihentetés, hormonális folyamatok, stb. Ez utóbbi szempontjából különösen fontos, hogy az alvás sötétben történjen, mert bizonyos hormonok csak akkor termelődnek kellő mértékben.


Ha valaki keveseket alszik egymás után többször, akkor az nagyon megterheli a szervezetét. Ráadásul fél órás szunyálásoknál nem állnak be az alvás megfelelő fázisai sem (igaz ezt lehet kontrollálni meditációval, de az átlagember erre nem képes).


Szummázva: ez egészségtelen és ugyanoda vezet, mint a teljes alvásmegvonás.

2012. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 - lehet, de a kérdező csak azt kérdezte milyen kísérletek vannak, és nem a hatásait. Arra válaszoltam :)
2012. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:
Jah, csak a blogon írták, hogy ez milyen tuti módszer arra, hogy több időnk legyen egy nap :D
2012. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Smartguy86 ***** válasza:
Ha jól tudom, József Attila vallotta azt, hogy az alvás időpocsékolás. Aztán szépen vonat elé ugrott...
2012. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 8ocelot válasza:

Én a beadandómhoz gyűjtöttem ilyen jellegű anyagot. Ha csak annyit írsz be "alvás kísérlet", az első oldalon lévőkből már bőven tudsz szemezgetni. Hírhedt még doktor Mengele kísérletei az alvásmegvonás terén. Nem akarom részletesen leírni, csak annyit hogy bizonyos minőségű alváshiánytól egy hét alatt meghaltak az emberek. Remélem, valamennyit segítettem. :)


megjegyzés József Attiláról:

>>„Ehess, ihass, ölelhess, alhass!” József Attila Ars poeticájában ezzel a sorral foglalja össze a független ember ismérveit.<<


[link]

2013. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!