Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintem azért nem tudhazjuk...

Szerintem azért nem tudhazjuk hogy van-e valami a halál után mert ha tudnánk hogy van menyország és pokol akkor mindenki öngyilkos lenne! Szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 17:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*tudhatjuk BOCSI :D
2012. ápr. 17. 17:02
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Öngyilkosok véletlenül nem a pokolba kerülnek?

Szóval szerintem nem lenne a legjobb ötlet.

2012. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
41%
Alapvetően minden élőlényben benne van az élni akarás(ösztön).Ezért
2012. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Szerintünk nem.
2012. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Áááá, nem lennének azért öngyilkosok. Hát miért kellene annyira sietni. Pokol az van itt is néha, a mennyországba meg nem lehet öngyilkosnak bemenni.
2012. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megtudjuk mi van odaát, vissza kellene jönnie valakinek, valakiknek onnan. Ez meg -valljuk meg- nem túl gyakori dolog :) Inkább ez az oka...
2012. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De engem nagyon érdekel mi van oda át remélem a tudósok valamit kitalálnak h megtudjuk Szerintem ez a téma mindenkit vonzana. Jobb úgy meghalni h tudjuk h semmi nem lesz megszününk létezni vagy van mennyország meg pokol, mint hogy semmit sem tudunk és az ismeretlenbe megyünk az egy kicsit aggasztó
2012. ápr. 18. 15:30
 8/13 Atees válasza:

[link]

Tessék egy kis olvasmány a témáról, személyes élmények és tudományos álláspontok.

2012. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
40%

[link]

Íme egy válasz. A Biblia szerint van menny és pokol, Isten dönti el, élete végén ki hova kerül. Ítélete tökéletesen igazságos, mégis kegyelemmel enyhített. A tetteink alapján ítél meg minket, a "kapott világosság mértéke szerint". Tehát ha egy bűnről nem tudtuk, hogy bűn, és úgy követtük el, kisebb érte a büntetés.

A mennybe úgy lehet biztosan-nem csak éppenhogy- bekerülni, ha elfogadjuk a váltságdíjat, amivel Isten "kivásárolt" minket az ördög kezéből: a Jézus Krisztus halálát, eltemettetését és feltámadását.


A bűnei/bűnre való hajlama miatt kerül az ember a pokolba. De aki elfogadja és megvallja Jézust Megváltójaként, Királyaként, Szabadítójaként, Gyógyítójaként, Isteneként... AZ MEGMENEKÜL A POKOLTÓL ÉS "ÁTMENT A HALÀLBÓL AZ ÉLETRE"

"Aki hisz és megkeresztelkedik(bemerítkezik), üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik."


Sok sikert :)

2012. okt. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De valaki egész életében nem hisz istenben és Krisztusban sem hisz, de mégis mindig jót cselekszik egész életébe akk mégsem mehet a menybe?? én ezt szűrtem le az utolsó válaszolótól
2012. okt. 23. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!