Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hiba-e, ha egy ÉRTEKEZÉSBEN...

Hiba-e, ha egy ÉRTEKEZÉSBEN fellelhető egy-két metafora, vagy bármilyen más költői kép?

Figyelt kérdés
A metaforák nem túlságosan érzelemtől fűtöttek. Belefér-e egy-két ilyen, nem túlfűtött metafora vagy egyéb költői kép egy értekezésbe? Megkérek mindenkit, ne az internetről adjon választ, ugyanis már szinte minden oldalt átvizsgáltam ezzel kapcsolatban. Főleg a nyelvészethez, magyar nyelvhez tényleg közel álló, a témában hiteles személyek válaszát várom. Köszönöm.

2012. ápr. 18. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a hétköznapi életben használunk metaforákat, miért is ne lehetne? Persze nem sok infó van arról, hogy milyen értekezésről és milyen metaforáról van szó, de szerintem mehet.
2012. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy filmről készült az értekezés, és a rendezőjét magasztalom egy metafora által. (pl.: olyat alkotott, mint a nap fényes sugara... vagy ilyesmi :-))... konkrétumot nem szeretnék írni, ne haragudj. De kérlek válaszolj: eléggé jártas vagy a nyelvtanban ahhoz, hogy ilyet egészen bátran kijelents? Fontos lenne, hogy az légy. Válaszodat előre is köszönöm (az első válaszolónak).
2012. ápr. 18. 19:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, az előbb inkább hasonlatot írtam, mint metaforát... de ilyesmire kell gondolni, csak metaforikus formában. :-D
2012. ápr. 18. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem nyelvtani kérdésről beszélünk, hanem stilisztikáról. Írtam és olvastam már elég tudományos művet ahhoz, hogy tudjam, elfér-e egy metafora bennük. Viszont egyik sem filmműveszeti témájú volt.


Mondjuk ez a példa amit írtál, nekem már kicsit erős.

2012. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A stilisztika a nyelvtudomány egyik ága. A "nyelvtan" kifejezést használhatjuk az "általános nyelvészet" megnevezéseként. A stilisztika tehát ezen ÁLTALÁNOS nyelvészet egyik alkotója, részterülete és nem rajta kívül álló dolog. A kérdésem tehát (hogy "eléggé jártas vagy-e a nyelvtanban) helyesen tettem fel.


Én nem szeretnék szőrszálhasogató lenni, de kérlek te se légy az!


A válaszodat mindenesetre köszönöm.

2012. ápr. 19. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!