Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezer év múlva is...

Szerintetek ezer év múlva is a nemzet, nemzetállam lesz a meghatározó?

Figyelt kérdés
A nacionalizmus a francia forradalom terméke, a "társadalmi-kultúrális" nemzet pedig szintén "új" találmány, hiszen pár ezer éve az emberek törzsekbe szerveződtek és nem nemzetekbe, de ezt mutatja a magyar nemzet születése is (7 törzsből lett egy magasabb szerveződési forma), sőt Afrikában egyes helyeken még ma is meghatározó társadalom-szervező forma. Az a tapasztalatom, hogy a jobboldalon, de főleg a szélsőjobboldalon azt hiszik, hogy a nemzet mindig is volt, azt Isten teremtette. Nekem pedig elképzelhetetlen, hogy lehet rajongani ezért az eszméért, amely annyira megosztja az egész emberiséget. Én hiszek a társadalmi- kulturális fejlődésben, és úgy vélem, hogy idővel ez is fejlődik és végül a nemzet helyét átveszi majd egy magasabb "intézmény": először csak kontinentális uniók képében - amelynek kezdeti szárnybontogatásait az EU formájában ma is láthatjuk - majd végül egy világkormányban ölt testet. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy majd a Naprendszert nemzetek gyarmatosítsák és ne az emberiség. Teljesen abszurdnak tartom, hogy majd lesz USA-bolygó, Angol-bolygó és Kína-bolygó. Ezzel szemben a nacionalisták, jobboldaliak, és szélsőjobbosok el sem tudják ezt képzelni, sőt nekem úgy tűnik, hogy ők abban a hitben élnek, hogy a Nap 4 milliárd év múlva bekövetkező haláláig nemzetek lesznek a Földön, sőt isteni kötelességünk a nemzetállamokat fenntartani, mert ellenkező esetben valami sátáni ármányról lehet csak szó. Véleményem szerint a nemzetek léte eleve magában kódolja a háborúk létét, hiszen az erőforrásokon kívül geopolitikai pozíciókért is meg-megszállnak egy-egy országot (például Közép-Ázsia lásd. Great Game vagy New Great Game). Ti, hogy vélekedtek erről?

2012. ápr. 20. 21:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Részt veszek egy nemzetközi fórumban, ahol a törésvonalak nem nemzetek, hanem vallások szerint vannak. A középkorban is a vallás határozta meg az érdekcsoportokat; lehet, hogy ezer év múlva is az lesz a meghatározó. Egyházak, vallási irányzatok lesznek a fő érdekcsoportok a világi nemzetek helyett.
2012. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Nacionalista vagyok és egyáltalán nem hiszek a világkormányban. Az EU is hamarosan összeomlik. A nagyobb nemzetek eltiporják as kisebbeket . És csak a nacionalizmus építhet barátságokat a nemzetek között bármilyen furcsán hangzik.
2012. ápr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"És csak a nacionalizmus építhet barátságokat a nemzetek között bármilyen furcsán hangzik."

A nacionalizmus eddig csak vért és hullahegyeket adott az emberiségnek!

2012. ápr. 22. 11:01
 14/18 A kérdező kommentje:

"Mi garantálná h a világállamban nem kerül hatalomra ilyen vezetés?"

Az garantálná, hogy egy világállam csak a globalizáció és az annak tulajdonítható homogenizálás egy olyan szakaszában jönne létre, amikor a kultúrák összemosódnak és mindenütt demokrácia van. Ennek már most is láthatóak az előjelei, Kína is bejelentette, hogy hosszabb távon, apránként bevezeti a demokráciát, ui. egy fogyasztói társadalomban (amelyik Kína is lesz hamarosan) a fogyasztók nem tudják elviselni az autoriter államot. Nem régi cikk, mely szerint a világban ezidáig nem volt ilyen kevés diktatúra, lassan az araboknál is demokrácia bontakozik ki (lásd Arab-tavasz).


"És ha még a vezetés viszonylag rendben lenne, nincs olyan állam ahol ne lennének nagyobb csoportok akiknek sérülnek az érdekei és nem tartják demokratikusnak, ezért előbb utóbb tesznek ellene."

Mire gondolsz? Milyen nagyobb csoportra? Az USA kétszer akkora, mint az egész európai kontinens, még sincs annyi érdekellentét. Ez egy demokratikus világállamban is így lenne, bár, maffiák, bandák, stb. így is lennének.


"Erről van szó, konfliktusok mindig voltak és mindig lesznek, régen törzsi háborúk, majd nemzetek közti háborúk, országon belüli forradalmak és polgárháborúk."

Ne túlozz már! Azért egy országok közötti háborút, fegyverekkel, haderővel, ne hasonlítsd már össze ezzel. Itt az erőszak kizárólagos birtokosa az állam lenne. Mivel menne az öldöklés? Hát nem tankokkal, atombombával és rakétákkal. Még mindig jobb, mint ami most megy és ilyen alacsony tűzerőt a világhadsereg le tudna simán rendezni.

2012. ápr. 22. 11:10
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogyan teremt barátságot a nacionalizmus? Ez fenemód érdekelne!



Jelenleg minden a Világállam kialakulása felé mutat. De mint mondtam, a Világállam és az EU nem is hasonlítanak, és nem is hasonlíthatnak! Persze, valószínűbb, hogy a VÁ. kialakulása az EU megalakulására fog hasonlítani, tehát gazdasági érdekek, nacionalista vonalak mentén alakul ki, de ez csak egy lépcsőfok lesz, az Igazi Világállam kialkulásához! Mint pl Athén esetében, ami nem rögtön demokráciának indult, hanem eredetileg királyság volt, mint a többi városállam is, de később egy stabil demokrácia alakult ki!

2012. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hogy kerülne hatalomra egy diktatúra a világállamban? Demokratikusan.

Javaslom A tökéletes változatot, ott is világállam jött létre, és ott is diktatúra alakult ki, ahol a lázadókat száműzték.

A reguláris hadsereg sem mindig nyerő a partizánokkal szemben. Oké, nem adunk el fegyvert, de például a maffiának mindig is lesz elég fegyvere...

2012. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

"Ezzel szemben a nacionalisták, jobboldaliak, és szélsőjobbosok el sem tudják ezt képzelni, sőt nekem úgy tűnik, hogy ők abban a hitben élnek, hogy a Nap 4 milliárd év múlva bekövetkező haláláig nemzetek lesznek a Földön, sőt isteni kötelességünk a nemzetállamokat fenntartani, mert ellenkező esetben valami sátáni ármányról lehet csak szó"


Hogy miért is lenne rossz egy világkormány, azt nem írom le, mert már előttem leírták. Viszont én is úgy gondolom, hogy a nemzetállamokat őrizni kell addig, ameddig a világegyetem és a bolygó létezik, tehát akár évmilliárdokig is. Én is ilyen gondolkodó vagyok és örülnék neki, hogyha majd lenne egy magyarok által kolonizált bolygó vagy hold is az univerzumban mondjuk ezer vagy tízezer év múlva, ami idővel persze leszakadna rólunk.

"Véleményem szerint a nemzetek léte eleve magában kódolja a háborúk létét, hiszen az erőforrásokon kívül geopolitikai pozíciókért is meg-megszállnak egy-egy országot"


Arra nem gondoltál, hogy a vitás kérdéseket tárgyalásos úton is lehet rendezni?

2016. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet jóslásokba bocsátkozni, de most már a vallás és a nemzet is egyformán fontos. Lehet, hogy ezer év múlva a klánok, rendek lesznek a meghatározók.
2016. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!