Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok törit és...

Ti hogyan tanultok törit és mennyi idő alatt? Nekem nagyon nehezen megy!

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy a töri tanulás.. :/ Kiváncsi vagyok mások hogyan és mennyit készülnek. Segítsetek! 12L
2012. ápr. 22. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Elolvasom egyszer, csak a történetre koncentrálva, a nevek meg évszámok körül-belülre, aztán csinálok egy A4-es lapot az évszámokkal, és a nevekkel, fontosabb fogalmakkal, majd ezt is megtanulom a vázlatos történet mellé.
2012. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kedvencem a történelem.

Én nagyon beletudom ásni magam.

Kezdem azzal hogy elolvasom az egészet majd kiírom az évszámokat,mert ezek fontosak.Majd kiírom az adott történelmi téma lényegét.Olyan vázlatot készítek.Mivel a könyvek néha elég "szárazak" így a neten,vagy otthoni könyvekből utána olvasok az adott témának.Ha már nem kötelezően olvasom,több is marad a fejemben.

Majd újra elolvasom az egészet,és ellenőrzöm a leírt jegyzeteimet,hogy jól írtam-e az évszámokat,helyes témákat emeltem ki stb.Majd csinálok kis kártyákat amikre ráírom az évszámot vagy az adott eseményt.Pl: -mi volt 1939.szept-1-én? vagy mesélj nekem Szent István törvényeiről stb)

Játszom egy kicsit.Kihúzok egy kártyát,és elmondom magamnak..(ezt lehet játszani másokkal is..)Én így tanultam,és mindig kitűnő voltam.

2012. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Sokat segítettetek.. Amúgy én is mindig kitűnő voltam de a történelem tanulás mindig nagy szenvedés számomra.. Ezért is írtam ki a kérdést xD
2012. ápr. 22. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor megy jól, ha beleélem magam, mintha ott lennék. Elképzelem, hogyan jöttek a katonák, és az emberek féltek... Én is féltem, elbújtam a pincében.. Vagy: Milyen okos volt az ókóri uralkodó, már akkor milyen nagyszerű törvényeket talált ki. Néha szinte sírok, mikor a nagy szenvedésekről kell tanulni. Borzasztó sorsok, öldöklések...
2012. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a matektanárom mondta:

nézzek meg a témához kapcsolódó filmet és állapítsam meg utólag a könyv alapján, hogy mennyiben volt pontos a film


előtte gyűlöltem a törit, de így már bolondulok érte (és azóta minden dolgozatom jeles)

2012. ápr. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég nehezen, részben azért, mert tisztában vagyok vele, hogy nagyrészt felesleges. Ha lenne motivációm, akkor még akkor is szívesen tanulnám, ha nem szeretem (sokszor ilyen a német).
2012. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is nagyon nagyon nehezen megy.:| kb. 4 órát tanulok..
2012. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
*3 bocsánat.:$$
2012. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!