Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Moszkva és a zöld ég?

Moszkva és a zöld ég?

Figyelt kérdés

Sokat töprengtem rajta, hogy hova írjam ki ezt a kérdést, de végül is ennél a kategóriánál döntöttem, hisz itt talán nincs olyan sok fanatikus mint az ezotériában és nekem sem az a célom, hogy összeesküvés elméleteket gyártsak csak érdekel a véleményetek.


Nos aki lemaradt róla, pár órája jelent meg ez a cikk egyes oldalakon:

"Zöld színű az ég Moszkva felett - terjed rohamosan a hír a világsajtóban. A szokatlan felhő pár órája lepte el az orosz fővárost, számtalan kép és videó került fel róla az Internetre.

A szokatlan jelenség riadalmat okozott a lakosság körében, ugyanakkor a hatóságok tájékoztatása szerint csupán nyírfapollen az, ami zöldre festi a levegőt. Szakemberek szerint a tegnap kezdődött virágzás akár 4 hétig is eltarthat."


Kettő dolog nem túl világos a cikkben számomra, mégpedig:

1. 'szokatlan jelenség' - ha akár 4 hétig is tart ez a virágzás, hogy a francba nem vették még soha észre ezt a jelenséget?? Mert, még ha valami szél, meg időjárás miatt gyűlt volna össze, de eddig egyszer se történt ilyen, vagy nem ilyen mértékben és az emberek ennyire tudatlanok?

2. Picit utánanéztem ennek a virágzásnak, és nem nagyon találtam régebbi képeket, infókat ilyen mértékű virágzásról, akkor meg még is hogyan?


Egy egyszerű újabb pánikkeltés? Elterelni a figyelmet valamiről? Vagy csak az emberi agy fújja fel ennyire a dolgokat?


2012. ápr. 26. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez fordult meg a fejemben, hogy biztos nem egyik napról a másikra nőttek oda a nyírfák, tavaly, tavalyelőtt meg azelőtt hogyhogy nem volt ilyen tavasszal?
2012. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Továbbá az is felmerülhet kérdésként, hogy ha ki is alakulhat ez a hatalmas pollenszórás, akkor ennek biztosan korábban is be kellett volna következnie, és zöldre kellett volna színeznie az eget. Nem nagyon jártam utána, bevallom őszintén, talán majd később, de szerintem találunk történelmi feljegyzéseket zöld égről.

Ez annyit jelent, hogy korábban is voltak ideális körülmények, de biztosan csak nagyon ritkán alakul így ki, mondjuk 50-100 évente egy alkalommal. Az emberek pedig könnyen felejtenek, túl könnyen.


Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy ha esetleg korábban ez nem is okozott ekkora gondot, ma már ott ahol egykor puszták voltak, metropoliszok állnak. Nagy a légszennyezettség, a szmog, a levegő a hatalmas házak között megreked, nincs természetes széljárás, ami kitisztítaná a levegőt. Nem is csoda hát, hogy a korábban alig észrevehető polleninvázió most ennyire látványosan jelentkezik."

Szerintem ez lehet.

2012. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe a médiahype-ot is (lehet, hogy kisebb mértékben, de volt már ilyen jelenség, csak arról nem tájékoztattak, maximum ilyen Bors online heti színes hírekben). Amit a második mond, azt kiegészítve az "uborkaszezonnal" (bármit, csak hír legyen) már szerintem elég szép magyarázat van a cikk furcsaságaira.

(Plusz a szövegezés sem áll a helyzet magaslatán, kissé kifacsart.)

2012. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem erről a bátyám azt mondta,hogy régebben látott egy műsort amiben azt mondták,hogy akkor van ilyen jelenség amikor hatalmas napkitörések vannak az ózonréteg nem bírja elnyelni a sugárzást. A sugárzás valamilyen reakcióba lép az ózonnal és ez okoz ilyen zöld eget. Lehet,hogy most hatalmas sugárdózis érte Moszkva környékét!Ezt a bátyámtól tudom ezt csak a plágium elkerülése miatt írom :)De ő részletesebben el tudja mondani ha érdekel írd meg!
2012. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!