Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után? Valóban létezik a 4. dimenzió ahova állítólag halálunk után kerülünk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 27. 11:42
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
Tisztelt válaszoló! NIncs olyan,hogy nem álmodsz. MIndigálmodsz,csak elfelejted. Van aki napégére vanolyan álomamit egyből! Ha olyat álmodtálcélszerű lejegyzetelni. Tudományosan bizonyított,hogy az embermindigálmodik, csak nememlékszikrá!:)
2012. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%
Olvasd el ezt: "Dr. Micheal Newton-Lelkünk útjai." A világhírű pszichológus,egyéni hipnózismódszerével hozza felszínre kliensei segítségével a mindannyiunkat évezredek óta foglalkoztató alapkérdésekre választ adó információt. A kutatásából kikerekedő világkép egyszerre lélegzetelállító és inspiráló"
2012. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
2012. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
60%
Kell legyen élet a halál után. Muszáj.. Ezt bizonyítja minden paranormális jelenség. Hogy milyen is "odaát" azt nem hiszem hogy tudja bárki is pontosan. Mindenkinek vannak elméletei amit természetesen valamilyen alapon meg is tud indokolni. Van akiknek több indokot is sikerül felhozni így az elmélete híres lesz és lesznek akik elsajátítják.
2012. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 LeGrady válasza:

Lehetséges esetek:


1, nincs - ez egyértelmű, tiszta, materialista és szerintem tekinthetjük bizonyítottnak

2, reinkarnáció van - erre vannak esettanulmányok, de nem egyértelmű, hogy az embereknél megjelenő információ (például olyan hely pontos ismerete, ahol sohasem járt az illető) az előző élet folytatásaként állnak rendelkezésre, vagy valamely más módon (telepátia, akhasa tekercsek, stb)

3, más fajta folytatás - ha a fizikai lét után valamely más formában "élünk" tovább, az valószínű nem egykönnyen megérthető a jelenlegi fizikai élethez idomult elménkkel, ha van is ilyen, nem ildomos életnek nevezni, kapjon valami más szót a félreértések elkerülése érdekében

4,5,6 .... ezeknek külömböző variációi


Mivel Zen-Bokonista vagyok, már most is túl sokat beszéltem erről a témáról, abba is hagyom, mert fölösleges róla beszélni. Mind megkapjuk a pontos információt, amikor meghalunk! Egy kis türelmet kérnék...

2012. máj. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
100%

Gondolkodjunk kicsit másképp. Köznapi értelemben a halált és az életet ellentét párként értelmezzük. De nézzük csak életnek a születés a halál között eltelt időt értjük. Rajzoljuk le: születés|------élet-----|halál

Ez egy szakasz. A szakasz lexikonban leírt értelmezése: az egyenesnek két pont által határolt korlátos része (két pont közé eső pontjainak halmaza). Zárt a szakasz, ha mindkétvégpontja hozzátartozik, nyílt, ha egyik sem, félig zárt, ha csak az egyik tartozik hozzá.Tehát egy egyenesen kijelölünk két pontot és a köztük lévő rész a szakasz. A fenti rajzon látszik, hogy az életet a születés és a halál határolja. Tehát a halálnak a születés az ellentéte és nem az élet. Az csak van. Rajzoljuk le másképp:

------|sz-------|h------ ezt akár a végtelenségig folytathatnánk. Egy végtelen egyenest annyi tetszőleges szakaszra osztunk, ahányra csak akarunk. Mi van ha ez-mit a természetben sok minden-ciklikus? Rajzolj egy hullámvonalat. Középen oszd ketté egy vízszintes vonallal. A vonal feletti rész nevezd megnyilvánultnak a vonal alattit megnyilvánulatlannak. De lerajzolhatjuk úgy is mint sűrűsödést és ritkulást. Az is hullám.

. . . . sz............h . . . . sz...........h . . . . .

Tehát van a létezés. Annak van megnyilvánult és megnyilvánulatlan szakasza. A megnyilvánult szakasz (számunkra itt a földön) az élet.Olvastam fizikai elméleteteket arról, hogy létezik egy számunkra nem létező, érzékelhetetlen (tán antianyag) univerzum.Csak telített, és ami nem fér bele az a mi univerzumunk. Lehet. De olvastam olyat is, hogy sötét anyag, sötét energia. Amit nem tudunk érzékelni, legfeljebb csak a hatását. Mi van ha egyszerűen csak a létezés van. A születés és a halál pedig ki és belépési pontok két állapot között?

Ez nem elmélet, csak kósza gondolat...

2012. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Némelyik ember annyi hülyeséget tud összehordani. xd Nehogy elhiggyétek.

Te nem egy test és egy agy vagy. xD Ezt nem lehet bizonyítani más embernek, csak akkor bizonyíthatod be magadnak ha megtapasztalod hogy élet létezik az elmén túl is, sőt micsoda élet... Ilyen állapotokban (amikor az elméd nem homályosítja el a valóságot, a jelen pillanatot) akkor egyszerűen tudod hogy te vagy, nem gondolatilag.. ennek semmi köze a gondolatokhoz.

ha kedves kérdező vagy más emberek bizonyítékot akarnak erre, hát rajta olvassátok el echart tolle a most hatalma c. könyvét vagy youtube-on a magyarul feliratozott videóit nézzétek meg, csináljátok amit mond és ti is meg fogjátok látni mi az igazság, némi "idő" elteltével bizonyára elég tudatosak lesztek hozzá..

2012. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

bocsi elírtam az előbb, Eckhart Tolle.

Youtube: http://www.youtube.com/results?search_query=eckhart+tolle+ma..

2012. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
100%

Mindenki véleményét tiszteletben tartom.Az a jó, hogy eltérnek egymástól.Nem is kell nézetazonosság. Meggyőződésem, hogy a halállal csak a test hal meg. A lélek viszi magával a földi élete során szerzett tudást és tapasztalatot, melyre szüksége van a "más dimenzióban" kapott feladatai elvégzésében. "Ott" sokkal komolyabb az elvégzett feladatok számonkérése, mint egyesek gondolnák.

A föld a tanulás és a megtapasztalás bolygója. Vannak akik a Földet egyenesen a pokolnak tartják.Ki tudja kinek van igaza ? A témáról teleregényeket lehetni írni. A kérdésre az én válaszom: egyetértek a halál definíciójával, mely a testre vonatkozik.Ez akkor következik be, amikor a (mondjuk halhatatlan) léleknek már nincs szüksége a testre.Megtapasztalta amiért lejött és tovább áll.Nem foglalkozik földi múltjával. ISMÉTLEM,EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM. NEM KELL ELFOGADNI.

MÉLY TISZTELETEM MINDEN OLVASÓNAK.

2012. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 maxchaki válasza:
0%
A halál után természetesen van élet. A lélek élni fog továb csak tőlünk füg hogy hova kerülünk menny vagy pokol.Filippi1-21 Mert nekem az élet Krisztus aés a meghalás nyereség.Thess 1 levél 4-16 Mert maga az Úr fog leszállani az égböl riadova,l ha elhangzott az arkangyalok szava s az Isten trombitája, először azok támadnak fell,akikmeghaltak a Kriszusban
2012. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!