Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A grafitról és a gyémántról...

Roland.csoki kérdése:

A grafitról és a gyémántról mit kell tudnom 8osan?

Figyelt kérdés

nem sok adatot találtam a könyvben, hiányoztam.

írjatok légyszíves a grafitról és a gyémántról

amit 8. évfolyamosan felmondhatnék.


előre is nagyon köszönöm



2012. máj. 3. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Elvileg mindkettő szén. De a grafittal általában írni szoktak, és olcsón megvásárolható. Ezzel szemben a gyémánttal sznobkodni szoktak, és piszok drága.
2012. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez elég szerintetek?


grafit: anyaga a szén, színe szürkésfekete, keménysége puha/írható, szerkezete hatszöges, vezeti az áramot, felhasználása: ceruza


gyémánt:a legkeményebb természetes anyag anyaga a szén, színe áttetsző, szerkezete tetraéderes, és nem vezeti az áramot, felhasználása: ipari gyémántként fúrófej, üvegvágó

csiszolt változata a brilliáns, a legdrágább ékszer



ha ezt betanulom mit kérdezhet még a tanár?

2012. máj. 3. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
a gyemant a vilag egyik legkemenyebb anyaga, szenmodosulat ezeken kivul meg a fulleren, amit csak mestersegesen lehet eloallitani, es pont. sose voltam egy kemiazseni, nekem ennyi maradt meg 16 eves koromra (+meg amiket irtal)
2012. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi


várom még ha valaki esetleg tud valamit

2012. máj. 3. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:

a szénnek van 3 allotrop* módosulata.

-Gyémánt,grafit,fullerén

Gyémánt:Atomrácsos,alap esetben átlátszó,atomrácsos anyag,magas olvadáspontal,áramot nem vezeti.Mohs-féle keménységi skálán 10-es, azaz maximális, érdekesség hogy van a természetben keményebb anyag is a wurtzit-bórnitrid és a lonsdaleit de ezek agyo ritkák.És a mohs skála megalkotása után fedezték fel őket.Felhasználják ipari és ékszerészeti célokra is.



GRafit:Legfontosabb tulajdonsága hogy ugyan olyan jól vezeti az elektromosságot mint a fémek(-A grafitban egy szénatom három másik szénatommal kapcsolódik egyszeres kovalens kötéssel. A szénatomok negyedik vegyértékelektronja nem vesz részt kémiai kötések kialakításában-),az atomjai 6 os molekulálkat képeznek , majd ezek rétegrácsba rendeződnek.fekete színű,könnye törhető,magas olvadáspontú anagy.felasználás:elektródák,Írószerek



*"Egy kémiai elemnek azonos halmazállapotú, de többféle molekulaszerkezetű vagy különböző kristályszerkezetű változatban való előfordulását allotrópiának nevezzük"

2012. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. máj. 3. 19:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!