Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy is volt ez a pogány...

Hogy is volt ez a pogány magyaroknál? Nem világos teljesen

Figyelt kérdés
szóval ahogy utánaolvasgattam, még a kereszténység elterjedése előtt pogányok voltak ugye a magyarok. szerintük egy teremtő erő volt (nevezhető talán Istennek) de utána azt is olvasgattam más helyen hogy a természet erőiben hittek, Földanya, lvegeő, víz, ereje ha jól értelmeztem. most akkor hogy is van ez? és ha több ilyen "Isten" volt, tudjuk hogy hívták őket, volt nevük? vagy mindez megvolt csak külön még egy teremtő erő? magyarázza el kérem valaki
2009. jún. 23. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon kevés emlékünk maradt fenn a magyarok kereszténység előtti hitvilágáról.

A kutatók manapság a velünk rokon csoportok egyes mai napig megmaradt szokásait tanulmányozzák, illetve a magyar nyelvben megmaradt utalásokból, és a nagyon kevés fennmaradt leírásból próbálnak összerakni valamit.


Amennyire emlékszem én azt olvastam, hogy 'szellemekben' hittek őseink, úgy mint földszellem, folyók, erdők szellemei stb...

Több helyen felbukkan azonban esetleges Istenek képe is, pl a "magyarok istene" és más ehhez hasonlók. Az igazság az, hogy igazából nem tudjuk ezeket sajnos ma minden kétséget kizáaróan megmondani, így jelenleg senki előtt nem világos a pogány magyar hitvilág felépítése, csak találgatások vannak.

2009. jún. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább természeti vallásnak mondható, sámánisztikus, és volt kevés köze a tengrizmushoz is. Hasonlít az észek-emrikei indiánok vallásához.

Az Öregistent (néhol Tengrinek hívták) és a Boldogasszonyt tisztelték, mellettük az ősök szellemét nagyon nagyra tartották és a természeti szellemeket is.

[link]

2009. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*ehh, észak-amerikai akart lenni...
2009. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A magyarok tűzimádók voltak (pogányok).
2009. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hmm tűzimádók...ez elég érdekes megfogalmazás nem zeljesen értem mit takar
2009. júl. 11. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy "pogány", azt jelenti, hogy vallásos, de nem keresztény. Ez sok ezer vallásra igaz, úgyhogy önmagában semmit nem jelent.
2009. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A világ amikor létrejött négy őselem volt benne, a tűz, víz levegő, föld,de ez nem a láng, nem a tábortűz, és ne a csapból kifolyó víz.Ezek az időkiáradásának minőségei.

A tűz tachion3,16-szoros fénysebességgel.

Bővebben a Terembura.hu-időfizikai folyóiratban olvashatsz.

2009. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!