Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van szüksége a szőrre...

Miért van szüksége a szőrre az embernek? Meg ha a Homo Sapiens Sapiensnek szinte mindenhol gyengébb és ritkább a szőre, mint az elődeinek, akkor, hogy-hogy a hajunk még megvan, valakinek óriási dús haja van és kis piheszőrei?

Figyelt kérdés
Nő vagyok és viszonylag mindenhol gyenge a szőrzetem, a hajam barna, viszont mindenhol kis szőke piheszőreim vannak, amik csak akkor látszanak, ha rásüt a nap és csillognak. Nyílván azért a lábamon meg a karomon kicsit erősebb és sötétebb, de a hátamon kb. 2-3mm hosszúak maximum. Természetesen nem zavarnak, de elgondolkodtam, hogy végül is az a kicsi minek az oda? Én úgy tudom, hogy a szőrnek a hőszigetelés a feladata és nem hiszem, hogy valamit is szigetelnek ezek a pici, vékony szálak. Elképzelhető, hogy akár több ezer év múlva semmilyen szőrzete nem lesz? És a hajunk, hogy-hogy "sértetlenül" megúszta az evolúciót? Vagy a haj is egyre ritkulni fog és gyengébb lesz? Azt pl. tudom, hogy egy skandináv és egy mediterrán helyen élő embernek jelentős különbség van a hajszerkezete és a hajszíne között is, de van-e esély arra, hogy majd kopaszon járkáljanak az emberek?
2012. máj. 5. 15:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"A hajnak hasznos funkciója van. Védi a fejet a napsütéstől, hidegtől és valamennyire az esőtől és sérüléstől [próbálj csak fejen csapni egy dús, göndör hajó embert ;) ]."


Egy göndör hajú embernek kényelmesen bele lehet markolni a hajába, ami ráadásul igazán fájdalmas élmény, ezért egyáltalán nem jelent előnyt közelharcban. Ráadásul a haj pont a fej legvédettebb részén nő... (a tarkó, halánték, áll sokkal sérülékenyebbek)


"A szemöldöknek a nonverbális kommunikációban van szerepe. "


Az lehet, hogy szerepe van a nonverbális kommunikációban, de szerintem felcseréled az okot és okozatot. A szemöldök nélküli embereknek egyébként állítólag komoly problémáik vannak a homlokról lecsorgó izzadsággal/esővel, ez egy sokkal erősebb hatás szerintem.


"A testszőrzetnek viszont már nagyon kevés funkciója van, főleg, mert sokan, főleg a nők, el is távolítják. Az szerintem előbb-utóbb el fog tűnni."

Ahogy a 10es válaszoló is írta, ha egy szőrös ember eltávolítja magáról a testszőrzetet, akkor ugyanakkora eséllyel fog magának párt találni, mint egy természetesen szőrtelen ember, tehát gond nélkül továbbadhatja a "szőrös géneket" a következő generációnak.


Bizonyos népeknél a szakáll már nagyon régóta gyenge. pl azt hiszem az indiánok, eszkimók, meg tán a kínaiak vagy japánok. Tehát nem egy új dolog az hogy néhány férfinak nincs szakálla.


Szerintem a haj egyértelműen a párválasztásban nyújt előnyt, ez egy úgymond öngerjesztő folyamat. Kevés nőnek tetszenek a kopasz férfiak (persze van kivétel). Mégkevesebb férfinak tetszenek a kopasz nők.


a hónaljszőr érdekes kérdés, mert szerintem semmi előnye nincs. lehetséges hogy egy idő után eltűnne az emberről, bár mivel az emberek leborotválják úgyis, ezért ez egyáltalán nem biztos.

2012. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!