Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye hogy házunkba...

Mennyi az esélye hogy házunkba vág a villám?

Figyelt kérdés
Nagy vihar van :D S csattog minden egyedül vagyok itthon és fosok :D Van a háztól 10 méterre az utca végén egy trafó meg nagy villanyoszlop (magaszfeszültség etc) viszont a házunk elég magas és mellette nincs fa vagy ilyesmi. Szerintetek mennyi az esélye hogy becsap? :s
2012. máj. 5. 22:52
 1/10 anonim válasza:
Nem sok, szerintem 20-30 százalék. Én hegyen lakok és máig sem sültem meg. Pedig itt sincs fa.
2012. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha az emeleten vagyok és belecsap a tetőbe akkor én egyből meghalok?
2012. máj. 5. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Tágabban vett értelemben 50% az esély erre. Vagy igen vagy nem :)


Szűkebb értelemben a trafó és a távvezeték nagyobb eséllyel pályázik erre, viszont a kis távolság miatt nálad is keletkezhetnek károk a villám másodlagos hatásaitól (például tönkremennek az elektromos készülékek).


Amúgy hol laksz?

2012. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fenét halnál meg, ha kocsiba csapna bele akkor sem.
2012. máj. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23:20! Azért az autó más kategória mint egy ház, nem tudom, hogy a Faraday kalitka mond-e neked valamit...
2012. máj. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is: ne fossál, béke van. Aztán. Nem igazán tudsz mit csinálni, ha bele akar csapni, akkor belecsap.
2012. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kevés az esélye hogy belevág. Ha nincs a tetőn antenna vagy parabola vagy egyéb más amit nem villámhárítónak hívnak akkor kicsi rá az esély. Nálam is nagy viharok szoktak lenni tavaly előtt nagyon brutális vihar volt és a kertbe csapott a villám, nem a házba hanem az udvarom közepébe. Ugyan akkor nem sokkal később meg egy közeli villanyoszlopba. És semmi nem szállt el szerencsére semmi nem kapott áramlökést.
2012. máj. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:d

amúgy szabolcs szatmár bereg megyében :D

2012. máj. 5. 23:45
 9/10 anonim ***** válasza:
A villám a ház közelében (50m-es körzet) a legmagasabb fém-tárgyba csaphat bele. Ha ez nem a házadon van, akkor nem kell félni.
2012. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha becsap a villám akkor midneképpen kigyullad a tető?
2013. máj. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!