Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van-e tudományos magyarázat...

Van-e tudományos magyarázat az összes vallás kialakulásához, van-e valami közös a különböző vallásokban?

Figyelt kérdés
Ez alatt értem azt,hogy van-e magyarázat a kialakulására egy-egy vallásnak,és lehetnek-e valami formában hasonlóságok? És mitől függ a vallások különbségei?

#vallás #tudomány #értelmezések #közös pont megtalálása?
2012. máj. 8. 12:55
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
48%

Én mondjuk nem hiszen Istenbe.

Szerintem a vallásokat kitalálták hogy legyen béke a Földön.

Xy kitalálta ezt,azok meg nem tartották azt jónak,és kitaláltak egy másikat(teljesen különbözőt vagy hasonlót,ahogy ők gondolták. PL : Nyugati kereszténység,keleti kereszténység (Ortodoxok) )

Különbségeket megmagyaráztam mért lehetnek(fent).

Ez az én elképzelésem..

2012. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat:) egyébként én hiszek 1 istenben,és a megbocsájtásban:) egyébként,csak azért érdekel,mert vannak olyan vallások,amik rossz hatással vannak mások érzelmeire,teszem azt,(pl terroristák vannak, hisznek valamit annyira,hogy ölni képesek érte,mikor az amit tesznek ellentettje a többi vallásnak,és evvel még ki is használhatják őket,akikbe ezt a gondolat menetet sugalmazták. Csak mert az élet nem azért engedi,hogy éljünk,hogy mi pusztítsuk el,nem azért jött létre az ember,és az emberi faj,hogy megöljék magukat és egymást! Ha már megszülettünk tartsuk tiszteletben mások érzéseit, saját életünket becsüljük meg,és a többi élőlényét,akik e bolygón élnek! -Meg kell érteni,hogy az erőszak erőszakot szül,és ez a vallás elpusztít mindent.
2012. máj. 9. 23:01
 3/45 A kérdező kommentje:
Remélem,evvel nem írtam semmi olyat,ami mások nézetét befolyásolja, csak felvázoltam a tényeket, amit okozhat ez a vallásforma formája.
2012. máj. 9. 23:06
 4/45 anonim ***** válasza:

Első vagyok,én nem tagadom meg Isten létezését.(bocs hogy ha megbántottam valakit azzal hogy nincs Isten)Ez az én elképzelésem az egész vallásról.Lehet van,lehet nincs.

Ha van,akkor mért nem mutatkozik meg?Mint régen!

Ezért kérdőjelezem meg Istent.

2012. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Tudod,őt csak az láthatja aki egész életében jót cselekszik,és ha esetleg el hagyja, e-világot. Senki se tudhatja meg:) (kísérletet hajtottak végre,kockázatos volt,de vállalkoztak már páran erre a veszélyes kísérletre.

Leálítják a szívüket szándékosan,hogy beszámoljanak milyen tudatállapotuk volt,és 1-3 percig hagyják,és utána felélesztik a műszerekkel,ha sikerül:s sokan láttak kék alagutat.

2012. máj. 16. 23:27
 6/45 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.xd

Szerintem vallásos emberek próbálták ki vagy kitaláltak.. :/ Majd mi is megtudjuk egyszer mi az igazság!

De ha létezik Isten ő hogy keletkezhetett a semmiből? Ezt nem értem!

2012. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
96%

Van magyarázat.

A vallások kialakulása az ember tudatával függ össze. Az emberi tudat a legkevésbé a tartós bizonytalanságot viseli el. Vagy magyarázni akarja, vagy kimenekül belőle, különben megőrül.

A korai időszakban rengeteg természeti jelenség volt, ami az akkori ember számára megmagyarázhatatlan volt, ezért - eleinte öntudatlanul - kreált egy különleges lényt, akinek tulajdoníthatta ezeket. Ha nem tudjuk, honnan kapjuk a pofonokat, az zavar. Ha tudjuk ki ver és miért, akkor valahogy belenyugszunk ebbe, ha nem tudjuk leküzdeni. Ilyesféle módon alakult ki a vallás. Ehhez jött, hogy az ember hamar rájött, a társas együttléthez szabályok kellenek. Ezek betartatása akkor könnyebb, ha nem egy másik ember alkotta, tehát ezt is a felsőbb lény akaratának tudta be. Később rájöttek, hogy ez hatalmat, jó életet is jelent, ekkortól már szerveződött. Sokféle ember és sokféle szokás alakult ki a külső tényezők hatására, így az istenségek is sokfélék lettek. Az idők folyamán sok ok miatt ez is szerveződött, alakult, míg létrejött a mai formáció.

Persze ez csak dióhéjban elmondva ilyen egyszerű, a valóságban nagyon sok dolog alakította, de mögötte mindig az emberi természet, emberi tudat állt.

2012. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Érthető, hogy egy hitetlen ezt állítja,de aki valamit is vall, azok válaszaira is kíváncsi vagyok! Meg kell értenem mindegyiket,hogy találhassak egy közöset, ami mindenkinek kedvezne:)
2012. máj. 29. 20:53
 9/45 A kérdező kommentje:
Hogy értelmet találjak, a közös vallási nézőpontokban. Ha lehet hívők is írjanak!
2012. máj. 29. 20:55
 10/45 A kérdező kommentje:
Itt mindenki elmesélheti a saját nézetét,hogy találhassak valami közöset a többi között is.
2012. máj. 29. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!