Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan üveg, ami...

Létezik-e olyan üveg, ami elsötétíthető és csak egy előre beállított időpontban engedi át újra a fényt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van olyan üveg, ami fény hatására sötétedik, de én olyanra gondolok itt, hogy teljesen elsötétíthető és a meghatározott időpontban ismét átengedi a fényt pl.: reggel 7:30-kor. Aki látta a Vasember első részét, az tudja hogy mire gondolok.

2012. máj. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az LCD kijelző ilyen, de egy egész ablaknyit nem hiszem, hogy kapni fogsz.
2012. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az aktív 3d szemüvegek készülnek ilyen anyagból. Goolge: active shutter glass.
2012. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz egy redőny- vagy függönyhuzogató automatikával. :)
2012. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok venni, félreértés ne essék, csak szeretném tudni, hogy létezik-e ilyen:D
2012. máj. 12. 07:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Létezik. Megnéztem az "active shutter glass"-t, és igen, valóban az is ilyen, és valójában az is LCD. Pontosabban LC (folyadékkristály), mert nem "Display".

(Első voltam.)

2012. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezt akkor be lehet építeni valahová? Esetleg magyar oldalt találtál ezzel kapcsolatban?
2012. máj. 14. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A második válaszoló által írt szemüvegbe pl. ilyet építenek, igen. Vagy az LCD kijelzőkbe: ha látszik a szám, akkor átlátszatlan, ha nem látszik, akkor átlátszó. Nem találtam ilyen oldalt, csak azt írtam, hogy létezik ilyen technika, már régóta, csak nagyobb méretben nem gyártják (legalábbis nem tudok róla), mert irreálisan drága lenne, a technológia kidolgozása nem érné meg.


"be lehet építeni valahová"

Konkrétan hova gondolod?

2012. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Például ablaknak. Szerintem elég kompakt lenne, ha meg lehetne valósítani persze nem drágán, illetve ha saját energiaforrásból lehetne üzemeltetni, pl. napkollektorok energiájából.
2012. máj. 14. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!