Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mást is irritál, amikor egy...

Mást is irritál, amikor egy magyar ember sex-nek írja a szex szót?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kiráz tőle a hideg, mikor meglátom. Vajon más is így van ezzel?
2011. máj. 24. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem is zavar.
2011. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
a szex szó a sex szóból ered, nyelvtanilag idegen szó. szerintem nem szoktak át, mert kit zavar. szerintem nem kéne aggódnod emiatt:)
2011. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Engem nagyon. Ahogy az is, ha szexelésnek nevezik az aktust.
2011. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek az előzővel. Azt is észrevettem, hogy legtöbbször a fiatalok, tapasztalatlanok használják a szót, akik szemében a szex valami tiltott dolog és jó buli, továbbá azok, akiknek az írásából látszik, hogy humán tárgyakban nem (de talán reál tantárgyakban sem) voltak túlságosan jók...
2011. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Sz betűvel írja a magyar nyelv, így én mindig sz-szel írom. Bár az is érdekes, hogy ípé címnek mondják az IP-címet, én mindig ájpí-nek mondom, mert ez viszont angol rövidítés, ezt "erőszakos" lenne magyarítani, de a szex szó már eleve magyar, hiába hasonlít az angol szóra...
2011. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Én mindig sz-el írom, de nem irritál, ha valaki s-el írja.
2011. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Én pedig szexelek és nem hat meg h aktusnak vagy sexnek akarja -e bárki nevezni....De nem tudom miből gondolja némelyik válaszoló hogy tanulatlan és tapasztalatlen aki szexel nem pedig nemi aktust folytat??? 23/f diplomával
2011. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert létezik számtalan magyar szavunk erre a ténykedésre, és sokkal kifejezőbbek ennél a idegen szónál. Szerintem hamar fel lehetne sorolni vagy 10 szót, amelyek egész más árnyalatot kölcsönöznek a dolognak.

"Szexelni", ez viszont iszonyatosan személytelen, érzelemmentes.

Annyi szép (meg csúnya) szavunk van miért ne használnánk azokat?

2011. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hallari válasza:
77%
Engem határozottan zavar.
2012. márc. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is.

Ha meglátom, hogy valaki épp s betűvel írja, akkor fel is olvasom neki úgy, s-sel, hogy hallja, mit alkotott :D

2012. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!