Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak könnyen németül?...

Hogy tanuljak könnyen németül? Hogyan tanuljam meg a mondatokat, szavakat?

Figyelt kérdés
Lécci értelmes válaszokat ! 13/L
2012. máj. 22. 16:24
 1/9 bensdorp ***** válasza:
100%

Én mindig is úgy tanultam szavakat, hogy felvezettem a szótárfüzetembe, majd letakartam az idegen nyelvű oldalfelet. Fogtam az első magyar szót: ha tudtam idegen nyelven (vonzattal, névelővel, igeidőkkel, stb.), egyszerűen tovább mehettem - ha nem, húztam ceruzával egy strigulát a magyar szó mellé. A szavakon végigérve kezdtem elölről, de már csak a strigulásakat. Húztam a második strigulát, ahova kellett, ahol pedig sikeresen tudtam a szót, kiradíroztam a striguláimat. Így újra és újra, talán 7-nél több strigulám sose volt pár száz szavas listákban. Azt is mondják, ennyiszer kell megtanulnod egy szót, hogy hosszabb távon megjegyezd.

Nagyon szeretem ezt a módszert, igen hatékony, mivel nem húzom feleslegesen az időt azokkal a szavakkal, amiket már tudok, viszont amit nem, azt egyre jobban rögzítem, és végül kb. minden szó egy szintre kerül. Ha több napod is van a tanulásra, ezt minden nap végigjátszhatod, annál tovább fogsz rájuk emlékezni, és nagyon jó érzés másodjára-harmadjára, hogy már annyival többet tudsz, mint előző alkalommal. :)

2012. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
huh nagyon köszi!
2012. máj. 22. 17:12
 3/9 A kérdező kommentje:
de a gáz az hogy a tanárnőnk bekattant és egy csomó házit is adott meg holnap doga 55 szóból ! összeszámoltam, igék, gyümölcsök , virágok. Mit csináljak?
2012. máj. 22. 17:13
 4/9 bensdorp ***** válasza:
80%
Nekünk ennyi idősen 200-akat is meg kellett tanulni egyik napról a másikra a házi feladatok mellett. Meg lehet csinálni, nem lehetetlen, csak ugorj neki mihamarabb!
2012. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Könnyen németül? Egyáltalán idegen nyelvet könnyen? SEHOGY.

Csak kőkemény munka árán fog menni, de mint minden munka ez is lehet kellemesebb, próbálj meg valakit keríteni, akivel tudsz beszélgetni pl, vagy próbálj jó hangulatú és erős tanulócsoportba bekerülni. A szótanulás kemény, én asszociálni szoktam és rajzolgatni, az bevált. De csak kemény munkával jutsz előre.

2012. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Változó, hogy ki milyen gyorsan tanul, de 55 szó nem a világ, rájössz, hogy lehet többet is néhány nap alatt. Nem ismerem a körülményeket, de lehet, hogy igaza van a tanárnőnek és utólag jössz rá. Ha havi 35 ezreket költenél magántanárra a sajátodból, akkor belehúznál... :D
2012. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hú, az első nagy ötlet! Meg rajzolgass, találj asszociációkat!!
2012. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nemek megjegyzésében segíthet, ha minden nemhez más ritmust, hanglejtést, vagy színt társítasz. Csak olvasgasd át őket naponta többször más-más sorrendben. De lehet, hogy éppen egy rögzített sorrendsegít neked ideiglenesen. Tartsd együtt az azonos témájú szavakat; egymást is segítenek felidézni. Jó tanulást!
2012. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az én gyerekeim a neten használnak egy oldalt ahova beírhatnak szavakat (vagy akár töri évszámokat is) és a gép több féle képpen visszakérdezi őket. Külön mappákba mentik el a színeket, gyümölcsöket vagy az egyes lecke szavait. Van gyorsasági teszt, hallás utáni, igaz/hamis ...stb. Ezt az angol tanerő ajánlotta nekik de szeretik is - látom használják. Kicsit melós az elején gondolom beírni (hibátlanul) de aztán annyiszor ül oda az ember ahányszor csak van 5 perce. Ja és ha jól tudom a telefonra is áttölthető.

Megtalálom beírom az oldalt de a neten sok ilyen tanulást segítő oldal van.


Jó tanulást!

2012. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!