Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világűrnek van vége?

A világűrnek van vége?

Figyelt kérdés
Kérdés tehát az hogy ti szerintetek a világűr végtelen vagy esetleg mégse? és kis "mellékletkén" oda írhatjátok hogy mi a is a véleményetek róla
2009. jún. 29. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

ez engem is érdekel. Állítólag van vége mert folyamatosan tágul(fizikatanárom mondta, nem tudom mennyi igaz ebből)

de engem az érdekel, vajon ha van vége mi van utána?

2009. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na igen, mi van utána... Ezekre milyen jó lenne egyszer választ kapni :\ :] Lehet mi is csak valami nagy dolog kis részesei vagyunk a világűrrel együtt vagy lehet mégse, erre sajnos hiába keresek rá Google-ba pedig jó lenne :)
2009. jún. 29. 21:19
 3/19 anonim válasza:
63%
Mi van utána? Ami az élet után.
2009. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

[link]


itt katiints arra, hogy :

tovább a válaszokhoz


:D

2009. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Ez az, ami sose lesz bizonyítható. A világegyetem becsült mérete nagyobb, mint amit a fény az ősrobbanás óta eltellt idő alatt meg tudott tenni. Azaz: nem láthatsz el odáig. És, mivel állítólag folyamatosan tágulsz, nem is láthatsz el odáig. Szerintem a "végei" féreglyukakkal össze vannak kapcsolva. A földről is sokáig azt hitték, hogy sík, és elképzelésük sem volt arról, hogy esetleg gömbölyű, elképzelni se tudták volna, hogy ha gömbölyű, akkor miért egyenesnek látják. A világegyetemmel sztem kb ugyanez a helyzet
2009. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Honnan tudjuk? :)

Nem lehet tudni, több elmélet van erre a kérdésre, de egyiket sem lehet bebizonyítani, talán soha nem leszünk képesek rá. A tudomány nem mindenható, vannak határai, de ezeket a határokat percről percre kintebb toljuk :)

Talán egy nap magabiztosan meg tudjuk válaszolni a kérdést.


Néhány theória:

Képzeld el úgy az univerzumot, mint egy magába visszaforduló valamit. Tehát ha teljes gőzzel elindulsz egy irányba, akkor egyszer visszaérkezel ugyanarra a pontra, valahogy úgy amikor egy hangya körbemászik egy labdán.


Aztán úgy is el lehet képzelni, hogy sosincs vége. Akármeddig mész végig újabb és újabb galaxisok és csillagok és bolygók és űr és satöbbibe botlasz.


Aztán úgy is el lehet képzelni, hogy bár egyszer elhagyod az utolsó galaxist, elérsz az univerzum "szélére", de az űr folytonos marad és megy a végtelenbe.


De van sok más elmélet is, meg bizonyára fog születni még sok más új theória.


Én személyesen nem vállalok ebben állást, mert egyikhez sem rendelkezünk elég alátámasztással.

2009. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha bármerre is elindulsz és elég időd állna rendelkezésére, akkor ugyan oda jutnál vissza és egyszerűen nem tudsz kilépni ebből a térből mert maga a tér görbülete vezet vissza ugyanoda. Erre a kérdésre tőlünk sokkal okosabb emberek, asztrofizikusok sem tudnak válaszolni(sajnos). Elméletek vannak de biztosat nem tud a földön senki sem válaszolni a kérdésedre.
2009. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Mi van akkor ha a világűr olyan mint a Föld:laposnak hitték de mégis körbe tudták járni. Tegyük fel, elindulok a Földről az űrbe egyenesen, megyek megyek az űrben, és ugyan oda lyukadok ki ahonnan indultam :O
2009. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
21:31 erre gondoltam én is kb:))
2009. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
*21:32, bocsi
2009. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!