Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell megszerkeszteni?...

Hogy kell megszerkeszteni? (matek)

Figyelt kérdés
Egy derékszögű háromszög a oldala3 cm és a c oldalhoz való magassága 4cm! csak a derékszögig jutok!:D

2012. máj. 28. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ilyen háromszög nem létezik, kivéve, ha a magasság 3 és az oldal 4,mert akkor nem nehéz:

Fogsz egy 3cm-es szakaszt, egyik végpontjából 4cm-rel körívezel, a 3cm es szakasz másik végpontjából merőleges egyenest állítasz a szakaszra, ez 2 ponton metszi a kört. Összekötöd az egyik pontot, a kör középpontját, és még azt a harmadik pontot, ami ennek a két pont által határolt szakaszra a középpontból állított merőleges és az előző 3cm-es szakaszra merőleges metszéspontja, és kész is a háromszöged.

2012. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De bizony letezik ilyen haromszog!

Szerkesztes elott ki kell szamitani az `a` es `c` oldal altal bezart szoget. A `c` oldalhoz tartozo magassag az eredeti haromszoget ket derekszogu haromszogre osztja, aminek az atfogoja az eredeti haromszog `a` oldala, ami 3 cm, az egyik befogoja pedig a `c` oldalhoz tartozo magassag, ami 4 cm. Ezekbol mar kiszamithato az `a` es a `c` oldalak altal bezart szog. Es mar lehet is szerkeszteni.

2012. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jav.:

`aminek az atfogoja az eredeti haromszog `a` oldala`

Helyesen: amelyek kozul az egyiknek az atfogoja az eredeti haromszog `a` oldala!

2012. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tehát akkor azt mondod, hogy egy olyan derékszögű háromszögről van szó, aminek atfogója 3 befogója4 cm. Ezt mégis hogy képzeled el?
2012. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszööönöm!!!!:)
2012. máj. 28. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok. Elsonek valaszolok.

Most, hogy igy rakerdeztel... nem is tudom, hogy hogy kepzeltem. Nem gondoltam at a dolgot. Elnezest kerek.

2012. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!