Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SEGÍTSETEK! Te hogyan írnád...

SEGÍTSETEK! Te hogyan írnád újra a Rómeó és Júliát, ha te lennél Júlia?

Figyelt kérdés
Irodalom dolgozatba erről kell írni, és semmi ötletem nincs. Légyszi adjatok ötleteket, nagyon jól jönne:)

2012. jún. 5. 18:15
 1/6 anonim válasza:
Szia! Először is szerintem vizsgáld meg az eredeti műben az olyan párbeszédeket, ahol Júlia is felszólal, illetve valamilyen módon kifejti a véleményét, álláspontját. Aztán próbálj a bőrébe bújni, miután megismerted, és az is segíthet még, ha konkrét eseményhez kötöd. Egyáltalán meg van adva egy konkrét szituáció? Remélem tudtam segíteni (Mi is most vesszük a Romeo és Júliát, szerintem nagyon jóó)! :)
2012. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia :) köszi a segítséget! nincs megadva konkrét szituáció, csak hogy én mit tennék JÚlia helyében, erről kell írni. Te mit írnál? ha van egy két ötleted, szívesen fogadom.:) ( amúgy nekem is nagyon tetszik a mű, de valahogy ezt most nem tudom megcsinálni:/ )
2012. jún. 5. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Izgalmas feladat. Szabály: bevezetés, tárgyalás, befejezés. Tehát első a bemutatkozás. Nem kell azt írni: Júlia vagyok. Valahogy rá kell mutatni. PL. " már órák óta nem alszom, csak forgolódok az ágyamban, pedig anyukám azt mondta, aludj jól, édes Julikám."

Most jön a tárgyalás: "Mert Rómeó szeret. Ez biztos. Csak anyámék nem engedik. Szótfogadjak? Mondjuk elszöknék vele... de hová? Habár ők nagyon gazdagok. A szüleinek pompás kastélya van. Csakhogy ők meg engem nem szeretnek. Hogy lakhatnék ott Rómeóval, egy olyan kastélyban, ahol nem szeretnek? Vagy szökjünk meg a messzi idegenbe? ....


Innen már biztos tudod folytatni...

2012. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy sokkal több legyen benne a szexjelenet.
2012. jún. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hollófernyiges ***** válasza:
'és a végén meghaltam'
2012. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mamám megtiltotta, hogy összejöjjek a rómeóval, pedig ő volt a legjobb pasi az egész osztályban!


Brrr.

2012. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!