Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kör kerületéről és területér...

A kör kerületéről és területéről van valami különleges érdekesség, amivel lenyűgözhetem a matektanáromat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

én tudok erre egy tökéleteset :)


[link]


(nyilván ez egy vicc, ha nem érted miért, akkor szólj, nehogy visszafelé süljön el, és hülyének nézzen a matektanárod :D)

2012. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hallhatnám???:DD
2012. jún. 12. 19:50
 3/14 A kérdező kommentje:
XDD bocs leesett. Ne haragudj csak ki vagyok borulva emiatt a feladat miatt.Köszi..:D
2012. jún. 12. 19:53
 4/14 anonim ***** válasza:
azért a biztonság kedvéért leírom, szal az a trükk, hogy olyan mintha a kerületét közelítenéd, de igazából a területét közelíted csak. a kerület ugye arról szól hogy pl egy cérnával körbekeríted és leméred a cérna hoszzát. ha ilyen kicsi cikcakkokat csinálsz a cérnaszálba, akkor nyilván hosszabb lesz a cérna, a sok kanyar miatt. még akkor is ha emberi szemmel nem látnád azt a sok pici derékszögű kanyart.
2012. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez mind jó és szép.És mindent köszönök.De ha ezt megmutatom a rideg tanáromnak nekem annyi.XD (köszönöm hogy válaszoltál:D)
2012. jún. 12. 20:34
 6/14 2xSü ***** válasza:
100%

Pedig ez a 9gag-os „vicc” több, mint vicc, szerintem érdekes, kicsit el is gondolkodtató. Persze matematikai értelemben érthető a dolog, hogy miért hibás, de ettől még érdekes.


A kör területe, kerülete olyan, amilyen, van egy képlet, lehet használni, de nem jut eszembe semmi, ami különösképpen érdekes lenne benne.


Viszont félofftopic jelleggel jöjjön egy vicc:


Miért kattog a vonat?

Nézzük meg, miből áll a vonat. Áll egy mozdonyból, illetve kocsikból. Külön-külön mind kattog, hasonlítanak is egymáshoz, tehát elég csak egy vagont vizsgálni.

Miből áll egy vagon. Van egy alváz, meg egy kaszni. A kaszni önmagában nem kattog, tehát nézzük csak az alvázat.

Ez áll tengelyekből, meg az vázból magából. A váz nem kattog, tehát nézzük meg a tengelyeket.

A tengely áll két kerékből, illetve a kettőt összekötő rúdból. A rúd nem kattog, tehát eljutottunk a kerékig.

A kerék kör alakú, a térfogata „r négyzet pi”. Az r és a pi önmagában nem kattog.

Így meg is találtuk a választ a kérdésünkre: A négyzet az, ami kattog, ahogy a sarkai átfordulnak a sínen!

2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hányadosuk irracionális. :D
2012. jún. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 2xSü ***** válasza:

#7: Feltéve, ha a kör sugara irracionális szám. (Természetesen ez mértékegység kérdése).


(r*r*pi) / (2*r*pi) = r/2


Egységsugarú kör esetén pl.:


(1*1*pi) / (2*1*pi) = 1/2


Ami ugye racionális szám.

2012. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen a kerület és az átmérő hányadosára gondoltam.
2012. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Érdekesség, hogy már a Bibliában is megjelenik a PI értéke, mégpedig hibásan (3 egész). A részlet valahogy úgy hangzik hogy magyarul: templomot emeltetett, mely körbe harminc hossz volt, keresztbe kétszer öt. (Kings 7:23)
2012. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!