Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány lakott bolygó lehet a...

Hány lakott bolygó lehet a galaxisban, tehát amelyen civilizáció fejlődött ki? Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
Én úgy vélem, hogy talán 50 vagy 100 bolygón biztosan lehet legalább olyan civilizáció, mint a miénk.
2012. jún. 13. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elképzeled mekkora a világegyetem akár 5.000-10.000 biztos.

A mi galaxisunk is elég nagy,ezt is alig ismerjük csak a közelebbi bolygókat.A miénkben sztem max. 10 hasonló civilizáció van.

De ha elképzeled hogy több millió-milliárd galaxis van,elég nagy a lehetősége annak hogy az 5.000-10.000 sokkal több is van!!

2012. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5.000-10.000-nél is*
2012. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tom Benko ***** válasza:
25%
0-nál több, ezt bizonyítani is tudom.
2012. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Csak a mi galaxisunkban több ezer civilizáció létezhet(-et,múltidőben)

A gond az itt van :

Az életből kifejlődő Civilizáció(intelligencia) amely MÁR képes is rá, hogy elpusztítsa saját magát, az meg is teszi !!! (Stephen Hawking professzor),csakis az idő kérdése ez. 100Év? 500? Mi ez a világűr korában mérve? Semmi.


Mi Már 60 éve megalkottuk az atombombát és már egyszer felhasználta is az ember tömegpusztításra. Mikor fogjuk újra használni? Hát,akkor lesz az "legutoljára",és akkor a földről nem fog több értelmes rádióadás ki menni.

Az hogy, a még élő civilizációk kb 2-300 évnyi rádióadása éppen keresztezzék egymást a térben és időben az óriás világegyetemben,az esély rá szinte 0 hisz mire elér az információ az több tízezer év,és ez alatt valószínűleg már ki is hal a magáról információt kiadó intelligencia. Ezekből csak a kivételesen fejlett intelligencia tud felül kerekedni önpusztító hajlamán, (ebbe az ember nem tartozik bele..sajnos)



Ezért síri csendes a világűr(rádiós szempontból),mert csak egy maroknyi lehet azon élő bolygók száma, ahol valóban felfogják azt hogy az élet micsoda kincs a rideg világegyetemben.

2012. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmondod, milyen feltételek kellenek az élet kialakulásához, mik a szükséges tényezők az intelligenciához, és megmondod a fizikai tényezőket a bolygók kialakulásához, akkor megmondom ezeket :)


Jelenleg sajnos egyetlen egy életet ismerünk, a miénket. Ez pedig nagyon kevés tudásanyag. Tippünk sincs, milyen eséllyel alakul ki élő anyag, milyen eséllyel alakul ki abból intelligencia. Így hasra-ütés alapon találgatni lehet, de azt a sci-fi írók már eléggé kimerítően megtették :) Lehet, hogy szinte minden naprendszerben van élet, de lehet, hogy mi vagyunk egyedül az egész Tejútrendszerben. Ez két szélsőség, de jelenlegi ismeretünk alapján ez a két pont, és közötte jóformán bármi lehetséges.

2012. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
2012. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4/6-os válaszolóval egyet értek:D ,DE... !!! Végtelen lehet a száma ezeknek a civilizációknak,ha a világegyetem is végtelenbe nyúlik:D:D
2012. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utóbbi válaszadó vagyok! Szén,nitrogén,oxigén,foszfor,hidrogén, és a(KÉN)is közéjük tartozhat már. Ez az alap, de az új felfedezés szerint "arzén" alapja is lehet, az életnek!
2012. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 morfeus98 válasza:
77%
A Fermi paradoxon szerint kb. 20 hozzánk vagy nálunk intelligensebb civilizáció van
2012. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akárhogyan is dolgozták ki, vezették le az előző, utolsó válaszban említett feltételezést; ez szerintem is elég logikusnak tűnik. A galaxisunk roppantul nagy méretére gondolva, ennyi mindenképpen lehet véleményem szerint is.
2012. aug. 17. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!