Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megtudom csinálni és szerintet...

Megtudom csinálni és szerintetek mit csináljak jövőre?

Figyelt kérdés
Ebben az évben több mint 300 órát hiányoztam....betegség miatt( pánik beteg vagyok).5 tantárgyból bukok mert nem jártam órákra és mikor bementem akkor egyből doga és az persze egyes lett ,olyan tananyagokból írattak aminél ott sem voltam ,de nem is ez a lényeg.Hanem hogy hogy fogok lepótvizsgázni?Ha egész évbe nem tudtam megtanulni nyáron mikor mindenki szórakozik Én egyedül hogy fogom?Arra gondoltam hogy jövőre magán tanuló leszek lényegében így is az vagyok mert hetente egyszer ha bemegyek.... És azt akartam még megkérdezni hogyha magántanuló vagyok akkor csak azt kapom meg hogy a könyvben melyik tananyagokat tanuljam meg a vizsgákra??? mert van olyan tanárom aki nem is a könyv szerint tanít....Lécci segítsetek...(BOCSI HA KICSIT VAGY NAGYON ÉRTELMETLENÜL ÉS ÖSSZE VISSZA íROK CSAK ELÉGGÉ KIVAGYOK)

2012. jún. 14. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy átlagos képességekkel rendelkező gyerek az egész éves tananyagot meg tudja tanulni megközelítőleg 4-6 hét alatt.

Nekem anno sikerült egy tantárgy 4 éves anyagát megtanulnom egy hét alatt egyedül...


Szóval abszolút nem lehetetlen felkészülnöd 5 tárgyból még 5-ösre sem, nemhogy kettesre.


Más kérdés, hogy inkább össze kéne szedned magadat, kikezeltetni aztán normális életet élni.

2012. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jövőre magán tanuló leszek akkor nem lesz ilyen gond...
2012. jún. 15. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is: nyugi, az idegeskedéstől nem lesz jobb... Tudom, ezt kívülről könnyű mondani, de tényleg próbáld meg. :)


Másodszor: Ha 5 tantárgyból buktál, akkor nincs pótvizsga, hanem évismétlés van, kötelezően. A másik lehetőség, hogy a sok hiányzás miatt nem tudnak osztályozni, így vizsgalehetőséget biztosítanak, hogy ne kelljen osztályt ismételni. Jó lenne tisztázni, hogy most akkor mi a konkrét helyzet.


További kérdés, hogy miért nem tudtad megtanulni a tananyagokat; nem értetted, vagy nem voltál eléggé szorgalmas? Sajnos, ha nincs meg a rendszeres külső kényszer (jelen esetben a mindennapos házi feladatok), akkor sokan hajlamosak a halogatásra; így meg evidens, hogy nem tanulnak rendesen.


Azt gondolom, hogy ha csak a szorgalommal volt problémád, akkor egy kemény elhatározással nem lehetetlen a dolog; ha a megértéssel (is), akkor magántanár segíthet.


A magántanulói jogviszony kétféleképpen jöhet létre:

1. Saját kérésre (18 év alattiaknak szülői kérésre)

Ez esetben tényleg egyedül vagy; év elején megkapod az egyes tantárgyakból a tanmeneteket, amik alapján tanulhatsz.

2. Az iskola javaslatára (ritkaság)

Szintén megkapod előre a tananyagot; de az iskola köteles melléd tanárt biztosítani heti 10 órában. Ezt azzal is ki lehet váltani, hogy a rendes órarend szerinti órákra bejársz, így inkább ezt szokták alkalmazni.


Meg kellene kérdezned, hogy ha te kérelmezed, akkor megengedik-e, hogy beülj órákra; lehet, hogy belemennek.


A tudásodról a törvény szerint vizsgákon adhatsz számot; de van, ahol megmondják, mikor vannak a dolgozatok, és be lehet menni megírni. Ez talán könnyebb, de nem szabályos.


A jogviszonyt egyébként a jegyző engedélyezi, tehát az igazgatónak címzett kérelmet átküldik a jegyzőnek, és ő dönt.


A betegséget pedig tényleg kezeltetni kellene, nem élheted le így az életedet...


Üdv. :)

2012. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia már van pótvizsga akár 8 tantárgyból is! tegnap kiderült hogy négyből buktam de elég kemény tantárgyak.... :(
2012. jún. 16. 09:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Járni fogok nyáron ilyen kis "csoportos terápiára" ahol több hasonló korú gyerek lesz hasonló problémákkal.Az volt a baj hogy nem jártam suliba ezért nem tudtam kitől elkérni a füzeteket stb..... De az olyan tantárgyakból ami nagyrészt csak magolós úgymond 'száraz' anyag abból jó lettem csak az ilyenekből mint pl: kémia,matek,fizika nem tudtam egyedül itthon megtanulni a számításokat nem jöttem rá a feladatmegoldás menetére..... :(
2012. jún. 16. 09:22
 6/10 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hány éves vagy? vagy hogy hányadikba jársz?
2012. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pótvizsga 8 tantárgyból? Akkor le vagyok maradva, én még a max. 3-nál tartok... De hát nem volt szükségem arra, hogy tudjam, a környezetemben senkit nem érintett. :)


Szerintem akkor kérd el valakitől a füzeteket mielőbb, és állj neki az elejétől kezdve. Minden hétköznap szánj időt a tanulásra, mintha suliban lennél. Így napi 4 X 45 perc lenne, de a matekból szerintem duplázni kellene, mert azzal máshogy nem leszel kész augusztus végéig. Meg nem tudom, mi a 4. tantárgy (a matek, fizika, kémia mellett).


Szigorúan tarts szünetet az "órák" között (10 - 15 perc), mozogj, szellőztesd ki a fejed.

És ha valami nem megy, kérj segítséget valakitől.

És nem ér ellustizni azokon a napokon, amikor más programod is van, pl. a terápia. :D

Persze egy hosszabb nyaralás más, de szerintem most kénytelen leszel ott is egy kicsit tanulni.


Sok sikert. :)

2012. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

15. most vagyok kilencedikes :) vagyis ha minden jól megy akkor most megyek tizedikbe :)

Az utolsónak köszönöm... Én is így terveztem, a negyedik német úgy néz ki hogy ki tudok menni Németországba rokonokhoz és Ők tudnak segíteni :)

2012. jún. 18. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen, és sok sikert. :)


Majd számolj be augusztus végén, hogy mi a helyzet, hogy sikerültek a pótvizsgák, és mizu a magántanulói jogviszonnyal.


Üdv. :)

2012. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
holnap lesz évzáró és akkor beszélek az illetékesekkel :)
2012. jún. 21. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!