Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy egy olyan...

Lehetséges-e hogy egy olyan önmagát gyorsító eszközt alkossunk amely végtelen ideig gyorsul?

Figyelt kérdés

2012. jún. 14. 20:11
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Az ötletem az hogy veszek egy giroszkópot egy nagyobb és egy kisebb fogaskereket. Ugyebár ha összekapcsoljuk a 2 fogaskereket akkor a nagyobbat megforgatva a kisebb fogaskerék gyorsabban forog és ezt a gyorsabb forgást visszavezetném a tengelyhely, csak akkor a tengely nem tud egyszerre különböző sebességgel forogni és vagy megáll vagy eltörik.


A másik elképzelésem pedig hogy egy hinta féleséggel kiküszöböljük a fent leírtakat és fokozatosan elveszünk az alap forgási sebességből aztán felgyorsítjuk és átadjuk a fent leírt módon és a hintát is a giroszkóp forgása működtetné.


Ja, és köszönöm az eddigi válaszokat nagyon hasznosak voltak főleg a pozitív irányúak. Szerintem mindenre van megoldás még ha most nem is ismerjük azt.

2012. jún. 15. 16:15
 12/34 Shai-Hulud ***** válasza:

Hát sok mindenre van megoldás, de az örökmozgóra nincsen. :-DD

A termodinamika I. főtétele szerint nem tudsz olyan (reális) szerkezetet építeni, amely végtelen ideig működik. A veszteségek felemésztik a rendszer energiáját, tehát a mozgás fenntartásához MINDENKÉPPEN külső energia bevitele szükséges.


Hát még ha gyorsítani is akarod! :-DD


Pedro

2012. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha érdekel:

[link]


Pedro

2012. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm Pedro és a termodinamikát hogyan lehete kiküszöbölhetni?
2012. jún. 15. 16:38
 15/34 anonim ***** válasza:
Ha kitalálod, kapsz tíz Nobel díjat.
2012. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon egyszerűen: csinálj egy új világegyetemet, más fizikai törvényekkel :)
2012. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Sehogy nem lehet kiküszöbölni. Persze hetente hárman feltalálják az örökmozgót, de attól mégnem létezik...
2012. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Neked még a spenótot is be kell bizonyítani.

(hámer' azisegyfő(t)tétel)

2012. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Dolgozok egy új világegyetemen. XD


Hát jól van szóval a termodinamika miatt nem mükszik a dolog de biztos van valami más út is erre.

Végül is nekem csak annyi kéne hogy olvastam egy elméletet amiben ha a giroszkópot megfelelő sebességre gyorsítjuk akkor az képes legyőzni a gravitációt. Bocs ha hülyeség én csak olvastam nem én találtam ki de érdekes.


ja és azt hogy valami nem gyorsul csak fenntartani egy bizonyos sebességet az is a termodinamika ellen van?


Nagyon érdekelnek az ilyen még meg nem értett és nem létrehozott dolgok.


Nekiállok holnap, kidolgozok egy elméletet a termodinamika legyőzésére. :D

2012. jún. 15. 22:26
 20/34 anonim ***** válasza:

Egyenes vonalú egyenletes mozgáshoz optimális esetben 0 energia kell.

Oszt és akkó' mi van? Mire mész egy egyenletes sebességű akármivel?

2012. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!