Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van minden élőlények...

Miért van minden élőlények életösztöne?

Figyelt kérdés
Miért akarja az élő szervezet azt, hogy ő maga éljen? Milyen okból kell léteznie magának a dolgoknak? Miért van VALAMI és miért nincs olyan, hogy SEMMI?
2012. jún. 16. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Erre eléggé egyszerű válaszolni:


Azért van az élőlényeknek életösztönük, mert amelyiknek nem volt, az kipusztult.


Vegyél két sejtet. Az egyik reagál a számára egészségtelen körülményekre, és megpróbál elmenekülni onnan. A másik nem "foglalkozik" ilyennel.


Na, melyik fog osztódni, és melyik génkészlet adódik tovább? :)


Nem kell ebbe mindenféle bonyolult filozófiai gondolatokat belevinni. Az életösztön se valami speciális. Egyszerűen az élőlény azért élőlény (többek között) mert magáról másolatot csinál - és mindig az csinálja a több másolatot, aki profibban űzi ezt az "ipart". Tehát az első egyszerű, még sejt nélküli kémiai replikátorok kezdetben nem rendelkeztek valószínűleg semmiféle ösztönnel - csak modifikálták a környezetüket, hasonló makro-molekulákat létrehozva. Aztán lassan-lassan változtak, és megkezdődött a szelekció, és az evolúció - az életképesebb, a jobban alkalmazkodó, az életösztönnel rendelkező, magára vigyázó kezdetleges sejt tudott jobban szaporodni.

2012. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

> Miért akarja az élő szervezet azt, hogy ő maga éljen?

Amelyik élőlénynek nincs "életösztöne", nem működőképes, az kihal. Egyszerűen azok maradnak fenn, amik képesek fennmaradni. Egy élő szervezet nem "akar" élni, hanem a természetes szelekció során olyan mechanizmusok alakultak ki benne, amik segítik a fennmaradását, lehetővé teszik hogy életben maradjon és szaporodjon (tovább adja a génjeit).


> Milyen okból kell léteznie magának a dolgoknak?

Nem "kell" léteznie semmilyen "okból".

Egyszerűen csak létrejött.

"Céltudatosság" nélkül, véletlenül.

2012. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Mert amelyiknek nem volt az megdöglött. Ilyen az evolúció.
2012. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem én, és a fentiekkel is mind tisztában vagyok, de a kérdésemre nem kaptam meg a választ! Engem az érdekelne miért kell egy élőlénynek egyátalán léteznie? Mi miatt van az, hogy fenn tartja a saját anyagcseréjét?
2012. jún. 17. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!