Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért adta meg a technika...

Miért adta meg a technika tanár az osztálytársamnak az ötöst?

Figyelt kérdés
az osztálytársamnak csak nègyese volt de megatta neki a mert az anyja bement a tanárhoz és kiakadt hogy miért nem adja meg neki az ötöst mert ezen az egy jegyen múlt hogy kitűnő lett .És amikor az ofőnk beirta már a jegyeket a bizonyitványba akkor azt mondta a technika tanár hogy meggondolta magát és irja be neki az ötöst .Ezen vagyok kiakadva

2012. jún. 26. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Mert készségtárgyakból meg szokták adni, ha azon az egyen múlik, hogy kitűnő legyen.

Ha neked is minden más ötös lett volna, te is megkaptad volna.

2012. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Idegesítő dolog, amikor valaki a társadalom által felépített virtuális elvárásoknak akar megfelelni, ahelyett, hogy inkább önmagának akarna.

Azért adta meg a technika tanár az ötöst, mert nyilván nem akarta hogy lelkiismeret furdalása legyen amiatt, hogy egy anyuka, akinek az idiotizmusa az eget veri, szomorkodik.

Nem tudom, én személy szerint hármast adtam volna neki, csak azért is. Az anyuka azt hiszi, hogy attól, hogy ötöst kapott rá a fia év végén, az azt jelenti, hogy ő tényleg jelesen dolgozik technika órán? És azt hiszi, hogyha valaki hármast kap valamiből az egyértelmű jel arra, hogy a gyereknek fogalma sincs a tantárgyról?

Én is átérzem a helyzetedet. Tavaly hármas voltam fizikából, és év végén második lettem egy iskolai fizikaversenyen. Tudod ki kapott ötöst? Az, aki bemagolta a tanagyagot. Ez is egy tipikus tanári tévedés. A szorgalom nem jelent ötöst. A tudás jelent ötöst. Hiszen lehet valaki szorgalmas mint a méh, ha nem tudja összerakni amit tud, akkor pont annyit tud, mint a Wikipédia.


Prentin

2012. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Minthogy nem ismerem a részleteket, az anyuka viselkedését és egyéb körülményeket, nem mernék állás foglalni.

Viszont ismerem az előttem szólók írását, mert elolvastam. Ennek alapján arra gondolok, van még mit tanulni. Megfigyelhető, hogy vélemények sarkossága és árnyaltsága, valamint az ismeret mennyisége között szoros összefüggés van.

2012. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Smartguy86 ***** válasza:

Ne a jegyek érdekeljenek! Magadnak felelj meg mindig! Ha valakiből kiverik a kitűnő bizonyítványt, az attól még közel se biztos, hogy sikeres és boldog ember lesz. Sőt az se biztos, hogy aki általános iskolában vagy gimiben kitűnő, az a felsőoktatásban vagy az életben is kitűnően fog teljesíteni.


Ezt neked kell akarni! Ne a szüleid szabják meg, hogy mire vagy képes vagy hogy mit akarsz elérni, se a tanár, se másik diák! CSAK TE!

2012. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az anyja szexuális szolgáltatást nyújtott a technikatanárnak.
2012. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az osztàlytàrsam lány és most fog elmenni de a két testvére is kitűnő lett és régebben amikor 4-est kapott akkor majdnem sírt.
2012. jún. 26. 13:28
 7/10 anonim ***** válasza:
És most neked ez miért fáj? Mit számít egy technika ötös? Persze szar egy kicsit, ha másnak ingyen jár, amiért te dolgozol, de alapvetően valós nyeresége nem lett. Sőt vesztett, mert most azt hiszi, hogy később az egyetemen meg az életben is kaphat jobb minősítédt csak azért, mert szépen kéri vagy mert anyu bemegy üvöltözni.
2012. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem fáj nekem ez mert úgysem látom már többet csak zavar hogy ők mindent megtehetnek mert egy maximalista család hogy nekik csak a kitűnő jó
2012. jún. 26. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ő megdolgozott a fontos tantárgyakból (magyar, matek, töri) hogy 5-ös legyen, szerintem megérdemli azt a technika 5-öst. Én is kitűnő vagyok, de a testi adottságaim nem olanok, hogy tesiből 5-ös legyek mégis megkapom az 5-öst. Szerintem a tanár jóindulatán múlik minden.
2012. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát az a tanár nem jó indulatu
2012. jún. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!