Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek zh-n volt ez a deriválás...

Ranieri kérdése:

Matek zh-n volt ez a deriválási feladat: 5. gyök alatt az "e" a 4-3X ediken. Szerintetek ahogy leírom az helyes és elfogadhatja a tanár ahogy én csináltam?

Figyelt kérdés

Tehát az 5. gyök alatt ez van: e^4-3x

Na most a kérdés hogy jó-e ahogy én csináltam? Sztem két féleképpen lehetett: Első hogy az 5 öt beviszem a kitevőbe és lesz egy összetett fugvény amit nem nehéz lederiválni. Második féleképpen (ahogy én csináltam) hogy duplán összetett fugvényként deriváltam le. A külső fügvény az a 5.gyök alatt az x, a belső az e^4-3x ediken. ami szintén összetett. Namost a 2.-ra igen hosszabb megoldás jött ki, de most jön a csavar :) Itthonn behelyettesítettem az x helyére vmit és az e helyére is, és mindkét esetben ugyanannyi jött ki. Ebből kiindulva mindkét megoldást elfogadhatja a tanár ?


2012. máj. 7. 10:50
 1/1 Silber ***** válasza:
Helyettesíts be több értéknél is. Amennyiben mindegyiknél hajszál pontosan ugyanaz az eredmény jön ki, akkor nagy valószínűséggel a két függvény egymás megfelelői, és el kell fogadnia. De persze a lánc-szabály használata lenne a legcélszerűbb.
2012. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!