Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Etikai szempontból hogyan...

Etikai szempontból hogyan vélekedsz a klónozásról?

Figyelt kérdés
Embertelen, csodálatos? Etikátlan dolognak tartod? Indokod?
2012. jún. 28. 12:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%

Egy fantasztikus eszköz lehet(ne) a kezünkben, de sajnos több mint valószínű, hogy inkább tovább nehezítené a társadalmi feszültséget.


A kiváltságosak még kiváltságosabbak lennének, a nehéz helyzetben lévők pedig még siralmasabbak.


Pedig mi mindenre lehetne használni? Egy genetikai betegség sem maradna.


Vallási szempontból megközelítve kissé sikamlósabb a téma. Értve ez alatt: kik vagyunk mi hogy folyton Istent akarunk játszani?

2012. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem csodás dolog, én el tudnék viselni magam mellett még 2-3 példányt magamból, bár sokan azt mondják, hogy belőlem 1 is elég... :DDD

Na de viccet félretéve!

Az emberi klónozás szerintem etikátlan dolog. Nem mi vagyunk a teremtők, ne akarjunk Istent játszani az emberekkel.

Viszont!

Kihalt vagy kihalófélben lévő veszélyeztetett állatok fajfenntartása céljából szerintem szép dolog lenne a klónozás, mert így egy faj életbemaradását tudnánk elősegíteni és nem csak pusztítani, mint általában mindig. :(

2012. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Attól függ mi a klónozás célja. etikáltlan pl egész élőlényt klónozni, de mondjuk egy szervet már nem az. Ha jól tudom utóbbira vanak már kutatások, és úgy néz ki, hogy később ez megvalósítható lesz.


Etikáltlan viszont egy embriót pusztán kisérletezés céljából létrehozni, vagy neadjisten azért hogy felhasználják egy másik élőlény érdekében. Mert ha emberekre gondolunk, akkor pl felmerül az a probléma, hogy mégis milyen jogai vannak egy klónnak? Aki teljesen önhibáján kívül jött létre, mégis érző lény. Ezek nem egyszerű kérdések.

2012. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, furcsán hangzik, de nekem érdekesnek tűnik.

Én például lehet, hogy klónoztatnám magam. Nekem érdekes lenne, hogy egy ugyanolyan ember létezik, mint én. Azt nem tudom, hogy a klónomra milyen hatással lenne, hogy lát engem, azaz tudja, hogy hogy fog kinézni... Ha az érzelmek, gondolkodás mind megegyeznének egy klónozás után, akkor jó lenne, mert végre valaki megértene engem teljes egészemben.

2012. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
2. válaszolónak. 3. vagyok. Nem lenne életképes az utód. Dolly bárány esetéből is az derült ki, hogy nem volt egészséges, korábban öregedett, és mindenféle problémája volt ami az egészségét károsan befolyásolta. Emiatt sem egyszerű a kérdés. A klón a mostani eredmények szerint beteg lenne, ami az ő szempontjából nem elhanyagolható momentum, pláne ha fajfenntartást várnánk tőle el, az utódokat is érintené ez, jelenleg a tudomány nem tart itt.
2012. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak. 2. vagyok. Igen, persze nem tart itt a tudomány, de ha egyszer eljutunk egy ilyen szintre, szerintem nagyon jó lenne. :) Emberi klónozásban viszont semmiképp nem lennék benne. Max. ha csak szervi dolgokról lenne szó, ha valami komoly problémám lenne és csak így lehetne meggyógyítani, akkor természetesen, de úgy, hogy lemásoljanak, úgy semmiképp!

Amúgy itt egy érdekes, év eleji cikk, lehet már olvastátok, hát majd kiderül mi lesz ebből, remélem még hallani fogunk róla pár év múlva:

[link]

2012. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy a tökéletes klónt szerintem lehetetlen létrehozni, mivel maga az ember sem tökéletes... :)
2012. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Szerintem semmi probléma nincsen vele, még az emberek klónozásával se. (ha majd ott tart a tudomány)

Mármint bizonyos szintig, azt a Csillagok Háborújás dolgot, hogy csináljunk klónhadsereget, azt már etikátlannak érzem...

2012. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Most a klónozás a mumus, amitől "mindenki" fél. Ha majd engedélyezik és a segítségével kifejlesztett új orvosi módszerekkel milliókat mentenek meg, majd csak szimplán tagadják az értelmét és keresnek valami újat maguknak, amit megint lehet teljes mellszélességgel támadni. Én hiszek benne, hogy az orvostudomány sokat profitálhatna a klónozásból.
2012. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szulfát ***** válasza:
69%

Kérdező:


Nézd meg a Sziget című filmet.

Ott nagyon szépen mutatja a klónozás etikai és tudományos oldalát is.

2012. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!