Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan történik az alkalmazkod...

Hogyan történik az alkalmazkodás az evolúcióban?

Figyelt kérdés

Honnan tudja az adott élőlény, hogy neki éppen mire van szüksége, mi az előnyősebb?

Tegyük fel, hogy nem tudja és az a mutálódott példány marad életben, amelyik életképesebbenk bizonyul. Mi alapján lesz életképesebb? Nem hal meg?

Mi a mutáció oka és milyen gyakori?

Ha ezek szaporodnak (a gagyi és az új példány egymással), akkor mi történik?

Emberről...

Az egy dolog, hogy fejlődünk és alkalmazkodunk a környezethez, de miért lettünk intelligensek?

Ki vagyok én?

És a cuki palackorrú delfinek és úgy élnek, mint mi emberek? Mármint gondolkodnak, beszélgetnek, filozofálnak?:)


Köszönöm a segítséget!



2012. jún. 28. 18:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Honnan tudja az adott élőlény, hogy neki éppen mire van szüksége, mi az előnyősebb? "


Ösztön tapasztalat. Honnan tudod,hogy amiklor a gyomrod korog éhes vgy?


"Mi alapján lesz életképesebb?"

Nem hal meg.


"Ha ezek szaporodnak (a gagyi és az új példány egymással), akkor mi történik?"

Nem úgy működik,hogy a következő generáció jobb lesz mint a jelenlegi. hanem mint a gyerekek növése napról napra felsem tűnik,hogy éppen nőtt, de ha visszatekintesz rájössz,hogy sokat változott.


"Az egy dolog, hogy fejlődünk és alkalmazkodunk a környezethez, de miért lettünk inteligensek? "

A mondat első felében van a válasz. Mi nem tudjuk karmainkkal erős állkapcsontunkkal leteríteni a vadat ezért fegyvert készítünk amivel sikerül. Mi nem tudunk felrepülni vagy könnyedén felmászni a fára,hogy leszedjük a gyümölcsét, létrát használunk. Nincs vastag bundánk ami megvéd a hidegtől más állat bundáját használjuk.


"Ki vagyok én? "

Nemtom nem ismerlek.


"És a cuki palackorrú delfinek és úgy élnek, mint mi emberek? Mármint gondolkodnak, beszélgetnek, filozofálnak?"


Nekik is van társadalmuk tudtommal. Minden állat gondolkodik hiszen egyik se fut neki a falnak vagy ugrik le a szakadékba. Képesek felmérni a területet, és ehhez mérten cselekedni. Például a normális az lenne ha a galamb félne az emberektől mivel sokkal nagyobbak vagyunk ehez képest csak minimális lépés távolságot tartanak. Az állatok is kommunikálnak egymással csak nem szavakkal.Nem hiszem,hogy filozofálnak de, úgy mond nincs is rá szükségük.

2012. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ja és az evolúció nem ateista vallás.
2012. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ateista vallás xD Lehet nem pont a legjobb helyre írtam...Igazad van.


Most már csak azt magyarázd el nekem, hogy mi a francnak nem növesztettem inkább szárnyakat?

2012. jún. 28. 20:11
 4/20 A kérdező kommentje:
Mi az oka annak, hogy mi integrált áramköröket csinálunk?
2012. jún. 28. 20:18
 5/20 A kérdező kommentje:
Miért nem tudok egy "majom" babát megtanítani magyarul?
2012. jún. 28. 20:20
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért nem növesztesz szárnyakat mert a te életmódod a földhöz kötött és mint mondtam készítünk repülőt ami repül a szárnyak helyett.


Azért csinálunk áramköröket mert megtehetjük. Hogy jön ez ide?


Nehogy azt hidd, hogy olyan okosak vagyunk ugyan olyan eszköz használók vagyunk mit az emberszabásúak. Csak nagyon kevés ember képes gyártani(ezt akár mutációnak is nevezhetnénk). Például te simán használod a kést de,hogy ha egy lakatlan szigeten nőtél volna fel nem tudnád,hogy a nagyon vékony éles felület alkalmas puha tárgyak feldarabolása. Vagy például mennyien használják a számítógépet de azt sem tudják belül,hogyan működik. Sőt biosz óra nélkül azt se tudnák mi magunk,hogyan működnénk.


Minden állatnak van valami spéci képessége a túléléshez. Ha az embertől elvennéd az intelligenciát Már rég kihalt volna vagy legalább is nem lennénk ilyen sokan. Ha egy madártól elvennéd a szárnyakat éhen hallna. A gazellától a gyors lábakat megenné az oroszlán egyik. Egyik állat se jobb a másiknál. Mint ahogy te se tudod legyőzni a halat búvárkodásba, ő se tud téged legyőzni sakkba.

2012. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Miért nem tudok egy "majom" babát megtanítani magyarul?"

Egy papagájt például megtudsz. Ennyi erővel miért tanulsz meg "ugatni", ha ennyire okosnak érzed magad? Egy majomnak nincs szüksége a beszédre másképp is kitudja fejezni magát. Fogalmad sincs,hogy működik az evolúció nézz utánna és térj vissza. Nem úgy működik mint a pokemonba,hogy egy szalamandrából sárkány lesz.

2012. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem gondolom magam okosabbnak.

Csak nem értem, hogy ha valaki rájön x dologra, egy élőlény, akkor miért nem tudja elmagyarázni és megtanítani a másiknak ezeket.

2012. jún. 28. 20:34
 9/20 A kérdező kommentje:

Ezért kérdezem itt, mert tényleg nem tudom hogy működik.

A neten csak baromságokat találtam, de akkor majd jobban keresgélni fogok.


És miért nem tanulok meg ugatni? Mert senki nem tanítja.

Ha a kutya ide jönne hozzám és mutatnád a kolbászt, meg rajzolna, akkor benne lennék.

2012. jún. 28. 20:36
 10/20 A kérdező kommentje:
Tényleg és minek tartok macskát? Milyen előnyöm van belőle, ha csak meg nem sütöm?
2012. jún. 28. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!