Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy ha napfogyatkozá...

Az igaz, hogy ha napfogyatkozás van és bele nézel ideiglenesen megvakulsz?

Figyelt kérdés
Ez igaz vagy nem? Nem tudom a barátnőm mondta.

2012. jún. 30. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Ha napfogyatkozáskor nézel a napba ugyanúgy megvakulhatsz mint ha "rendesen" néznél a napba. és nem ideiglenes lesz a látáskárosodás hanem végleges! SOHA ne nézz a napba megfelelő eszköz nélkül!!!!!Semmilyen körülmény között!!!!Még ha napfogyatkozás van akkor se!
2012. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Igen, megvakulHATSZ. De valamilyen szinten bizony károsodni fog a szemed - az, hogy észreveszed-e kapásból vakság szintjén, vagy csak évek múltán halmozódik annyira a sérülés, hogy komoly látásgondokat okoz, azt számtalan tényező befolyásolhatja.


Igazából, napfogyatkozáskor azért sokkalta veszélyesebb a napba nézni, mert sötétebb van, és a nem sem vakít annyira (látható fényként) ezért a pupillád kitágul - és rengeteg fény (UV és egyéb) éri el a szemfeneket. Ami köszöni szépen, és keményen sérül tőle, mégpedig ott nem igazán tud gyógyulni a megégett terület.


Amikor nincs napfogyatkozás akkor kevésbé veszélyes. Mivel a nap nagyon fényes, az önkéntelen reflexek védeni fogják a szemed - hunyorogni fogsz, a pupillád amennyire csak lehet, összeszűkül, könnyezni kezdesz. Ezek mind-mind pont a fény kivédését szolgálja (sőt, a tüsszögés is!)

2012. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2012. júl. 1. 15:49
 4/4 dellfil ***** válasza:
100%

Az előző válaszolók tulajdonképpen jól megválaszolták a kérdésedet. Annyit azért hozzátennék, hogy 1999 augusztusi napfogyatkozáskor én a totalitás ideje alatt áhítatosan bámultam a Napot... azaz a Holdat, és a napkoronát. A Napot a Hold ekkor kitakarta. :) Szabad szemmel. Nem vakultam meg. Még csak nem is káprazott a szemem. :D Utána sem tapasztaltam semmi problémát a szememmel.

Természetesen abban a pillanatban , hogy a Nap kezdett kibukkanni, Már csak hegesztőpajzs mögül néztem tovább. (Nyolcas üveg)


dellfil

2012. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!