Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel lehet a Napba nézni,...

Mivel lehet a Napba nézni, hogy ne károsodjon a szemünk?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a Vénusz átvonulása a Nap előtt, és azt szeretném megnézni.. Gondolok én itt valamilyen szemüvegre, vagy hallottam olyat, hogy régi fotósfilmen keresztül szokták nézni

2012. jún. 5. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

"Fotósfilmet" meg kormozott üveget felejtsd el, veszélyes. Lehet kapni speckó szemüveget csillagászati boltban, vagy hegesztőpajzsba való üveget.


Még infó:

[link]

A "A napszemüveg kevés" résznél.

2012. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha pesti vagy akkor btc. Tavcso.hu. Van spec szemüveg kb 700ft. De szabad szemmel nem lesz olyan hűde látvány.
2012. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha valakinek esetleg még van olyan szemüvege amit még a 99 es napfogyatkozáshoz lehetett kapni azt is lehet használni de csak néhány másodpercre mert ezek alapból nem olyan tartósak már mint régen. Hegesztő üvegből is legalább 13 as erősségű legyen. Valaki mondta nekem hogy ilyenkor célszerűbb egy egyszerű távcsövet a napra irányítani és annak a fényét egy lapra vagy valami sima felületre világítani így többen is látni fogjátok egyszerre meg ez nem rongálja annyira a szemeteket sem.
2012. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!