Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kollégiumból ki szabad...

A kollégiumból ki szabad menni, mondjuk vásárolgatni nézelődni ilyesmi. És ha igen mennyi időt?

Figyelt kérdés

2012. júl. 1. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A kimenő idejét az iskola házirendje válogatja, ahogy a kötelező stúdiumok idejét is.
2012. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Középiskola vagy felsőoktatás?

Középiskolában az iskola házirendje határozza meg, és sajnos elég szigorú, legalábbis a saját volt osztálytársaim elmondása szerint. Még a szemben lévő kisboltba se nagyon mehettek ki. :(

Felsőoktatásban azt csinálsz, és akkor, amikor akarsz.

2012. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetemi, főiskolai koleszban akkor jársz ki-be, amikor akarsz. Kapsz egy kulcsot a szobához, és attól kezdve a te dolgod, mikor vagy benne.

Középiskolai kolesznál ez mindig az adott kollégium házirendjétől függ. Általában van ún. szilencium, ami a tanulási idő, és amikor mindig bent kell lenni, de előtte szabad vagy. Ez úgy néz ki, hogy mondjuk délután 3-tól 6-ig mindig ott kell lenni, és ha előtte csak 5 órád van, akkor egy csomó időd marad a városban ténferegni.

2012. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Misa-Misa válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de én 2évig voltam kolis és semmi szabadság nincs. max 1-1,5óra a kimenő és ennyi. És 9.-be pedig nállunk félévig ez se volt. Tehát csak félév után mehettünk ki kimenőre.
2012. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi. amúgy középsuli
2012. júl. 1. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Kollégiuma válogatja, nálunk van, aki ellóg egésznap, (d.e. se megy suliba).


KOLIS VAGY/LESZEL?!!


URAMISTEN!!!!! Menekülj amíg nem késő, ha nem akarsz alkoholt, dohánytermékeket, meg könnyű és/vagy nehézdrogokat fogyasztani... Nálunk minden van, olyan mint az alvilág. A retardáltakról nem is beszélve :(

2012. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a kérdéstől függetlenül hadd hívjam fel a figyelmed arra, hogy egyrészt, amit leírtál, az nem általános jellemzője minden középsulis kollégiumnak, rögtön ellenpélda csak a saját iskolámé, amit ismerek is. Másrészt pedig, vajmi kevéssé valószínű, hogy a kedves kérdezőt az első napján nyolcan támadják le, és tolják a szájába rögtön a vicces cigit. Ezeket a marhaságokat akarni is kell ám...


Kedves KÉRDEZŐ: Nálunk az iskolai órák után kötelező tanulószoba is csak azoknak van, akiknek az átlaga nem ér el egy maghatározott szintet, a többiek vacsoráig kimehetnek, csak a naplóba, vagy mibe kell beírniuk a az elmenetel és a visszajövetel idejét. Vacsora valamikor fél hét körül, arra mindenkinek vissza kell jönnie. Hogy este még hogy lehet kimenni, azt nem tudom, mert nem vagyok koleszos, de sanszos, hogy nálunk sehogy.

2012. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aha, hát igen, vannak jó keresztény kollégiumok is. Reggeli mise, meg ilyenek. De abban a városban ahova én járok, a mienket szokták a legemberibbnek tartani, és itt már megtörtént sok minden. Vitatkozhatnák a közösség személyiségformáló hatásairól, meg sok minden egyébről, meg arról, hogy "nálunk ez nem így van eriggy anyádba te narkós patkány", csak közlöm, hogy nálunk sajnos a 9. évfolyamosok évről évre kimutathatóan nagyobb része dohányzik illetve fogyaszt rendszeresen alkoholt. És legtöbbjük közt van jó és rossz tanuló, jó és rossz családi hátterű vegyesen, gyenge és erős jellem is, tehát semmilyen kifogást nem lehet felhozni, hogy márpedig ezek biztos rossz neveltetésű, gyenge akaratú vagy szellemileg elmaradott diákok lennének.

Összességében növekednszik a fegyelmi eljárások száma is, de ezek kb. semmit nem érnek mert jövőre úgyis visszaveszik a delikvenst.

Persze jelentősen eltértünk a témától, de ha a legjobbra számít, illetve elhiszi amit nyílt napon propaganda céllal eljátszanak, mint valami rossz komédiát, akkor nagyon pofára fog esni a kedves leendő kollégista. A mai fiatalok körében járványszerűen terjedő tudatmódosító szerek nem valami csúnya rémtörténet elemei, hanem a szomorú valóság, ezzel számolni kell.

2012. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, ez nagyon változó! Ismertem olyan helyet, ahol reggelente katonás kiképzés szerű edzéseket hajtottak végre hatkor. Aztán tusolás, és utána reggeli! Erről tudtak a szülők, a gyerekek, beköltözéskor közös döntéssel vállalták. Az most más kérdés, hogy szülő mennyire erőltette a gyerekét rá erre, és ebből milyen veszekedések alakulhattak ki. De a lényeg, hogy a kollégium ezt előre tisztázta, hogy ilyen az élet ott. Mai fejjel azt mondom, hogy egyáltalán nem rossz, hogy ilyen is van. Borzasztóan puhány az ifjúság, én is bánom, hogy nem mozogtam abban az időben eleget. A másik véglet pedig egy olyan kollégium volt, ahol az első 2 emelet középiskolai osztályokat laktatott. A 3. pedig érettségi utáni képzéses diákokat, vagy olcsó szállást kereső főiskolásokat. Nem volt ritka, hogy az utcáról jól lehetett látni ahogy parázslanak a cigeretták. Jónéhányszor pedig a vicces cigaretták is. A házirend látványpékség szinten volt. Egy fél liter rendes házipálinkával napokig csöndben tartottuk a szintfelelős tanár urat, így az alsó szintekről vándoroltak fel éjszaka a vásárlók... Nem gyenge világ volt...
2012. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!