Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Nibiru bolygótól tartotok?

A Nibiru bolygótól tartotok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 11:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nagyon sokszor megjósolták már a föld végét tudományos, vallásos, ezoterikus alapon, a 2000. év környékére is rengeteg jóslat volt, de eddig még nem történt semmi, úgy vélem, nem is fog.
2009. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2009. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%
Előző vagyok most olvastam el, hogy mit írnak róla most már igen a válaszom.
2009. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
Hát erről még nem is hallottam...de amúgy meg egyszer úgy is meghalunk,nem? Nem mindegy,hogy ráktól vagy ettől a bolygótól?
2009. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Igen.Vagyis nemis tartok ,hanem inkább kiváncsi vagyok,hogy milyen következményei lesznek.
2009. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mivel nem létezik.
2009. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

E levél megjelent az írott sajtóban is, és a BBC híradásában is foglalkoztak vele. A levél összes hazugságát ugyan nem érdemes kommentálni, de néhány alapvető természettudományos tévedést azért érdemes eloszlatni – hátha más témák kapcsán is felmerülnek. (Kíváncsiságból utánajártam az angol nyelvű eredeti, indító változatnak. Ott megadták az égitest pontos koordinátáit is – 2002-re vonatkoztak. Ennyit a 9 hónapról.) Egy ilyen bolygó gravitációs ereje nem okozhat a Földön rendkívüli időjárás változásokat. Annyi jóval nagyobb bolygó van ennél sokkal közelebb, mégsem venni észre ezek meteorológiai hatását. Hogy az időjárás rendkívüli, az nem vitás, de az okokat közelebb kell keresni. „A Földnél 23-szor nagyobb bolygó vonzása olyan kihatással lehet bolygónkra, amely megakaszthatja forgását, megcserélheti ideiglenesen a pólusokat.” Itt különösen az "ideiglenesen" jelző tetszik. Azt hiszem, hogy egy bolygó forgásának megakasztását még a minimális természettudományos ismeretekkel rendelkező ember sem gondolja komolyan. Ha valóban közeledne egy ekkora égitest, akkor a bolygók helyzete az égbolton már most több fokkal eltérne a csillagászati évkönyvekben előrejelzett helyzettől. Ezt azért már nagyon nehéz volna eltitkolni: az amatőrcsillagászok is észrevennék.


Nagyon elszomorító, hogy egy ilyen leírást az emberek nagyobb része komolyan vesz. Mi lehet az oka, hogy időnként végigseper a világon egy ilyen elmélet?


Korunk embere vevő a misztikus dolgokra, így a katasztrófaelméletekre is. Az algoritmus, ami szerint felépítetik a "mesét", igen egyszerű. Vegyünk egy olyan feltételezést, ami már kapott némi (ál)tudományos hírverést. Ilyen lehet pl. az a bizonyos 10. bolygó a Naprendszerünkben. Adjunk hozzá némi misztikát tartalmazó, tudományosnak tűnő információt. Legyen ez mondjuk a Biblia által említett halálbolygó, és adjunk meg pontos adatokat, de úgy, hogy azok ne legyenek ellenőrizhetőek. Vegyünk egy kis katasztrófaelméletet, és fűzzünk hozzá még egy olyan jelenséget, ami amúgyis foglalkoztatja az embereket, és megmagyarázhatatlan a számukra. Mi legyen ez? Pl. a mostanában tapasztalható rendkívüli időjárás pont megfelel a céloknak. A végén pedig jelöljünk meg egy olyan, viszonylag közeli időpontot, amire azt mondhatja az olvasó, hogy: Na, ezt megvárjuk!


[link]

2009. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%
Nem emlékszem rá, hogy a Biblia említette volna Nibirut, de mivel egy ősi sumer város (a mai Irak területén), könnyen elképzelhető. A "Nibiru bolygó"-ról olvastam, de azt hittem, ezt az új filmet forgatják most Magyarországon az amcsik...
2009. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__29..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__22..


Ugye alaposan átnézted a kérdéseket mielött feltetted a sajátod?


Olvasd el a fenti kérdések válaszait, már alaposan kitárgyalták ugyanezt ugyanitt néhányszor.

2009. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem. én a Színes UFO-ban olvastam róla hogy: Sokan ijesztgetnek a Nibiruval, de nem fog a Földbe csapódni.
2009. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!