Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mely kriptozoológia "hatásköré...

Mely kriptozoológia "hatáskörébe" tartozó állatot tartotok elképzelhetőnek?

Figyelt kérdés
(mármint hogy létezik)
2011. jún. 4. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sorolj fel párat és megmondom, hogy melyik igen, melyik nem.

Amúgy valszeg mindegyiknek van valami alapja. Kétlem hogy 1-2-nél több lenne, amit csak úgy kitaláltak. Ahhoz túl elterjedt a "mítosz"

2011. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazon a véleményen vagyok, mint az előző, hozzátéve, hogy szerintem több van a kitaláltak között, mint egy-kettő. Néhánynál kimutatható a kulturális átvétel, vagyis "a szomszéd mondta, hogy ott van ilyen, legyen nálunk is, de sokkal félelmetesebb, mert mi erősebb nép vagyunk" effektus. (Ez valami afrikai mittudoménmiafrászra vonatkozott, tényleg nem tudom, hol olvastam.)

Mondjuk az erősen feltérképezetlen területeken elképzelhetőbbnek tartom a felbukkanásukat, mint mondjuk... az USA egyes területein. (Ott is vannak durva helyek, de azért jóval több az ember is... észrevették volna, megölik a kutyák stb.)

2011. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az 1-2-t én nem számszerűsítve értettem. Inkább úgy, hogy mondjuk 1000 esetből 10 az, ami tényleg csak rémmese. Bár azt tényleg nem számoltam bele, ami csak átvétel. Pl. tele van a világ taviszörny legendákkal (Loch Ness, Van-tó, meg valahol Anglia és New England partjainál is van valami). Ezeknek nyilván jó, ha a fele mögött van valami, de én ezek annyira hasonlítanak egymáshoz, hogy itt én inkább csak arról beszélnék, hogy lehet-e egyáltalán valami "taviszörny", vagy az egész csak hungbug, nem arról, hogy pont a Loch Nessben, vagy pont a Van-tóban él-e valami vízi kígyó, vagy akármi az anyám kínja.

De amúgy igazat adok a másodiknak.

2011. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves páratlan számú válaszokat író, köszönöm a kiegészítést! Így érthetőbb, mire gondoltál, és ez esetben maximálisan egyetértek a válaszoddal.

Bár utólag végiggondolva, olvastam egy könyvet a sárkányokról, ami hivatkozott egy német kutatónő könyvére (igazából azt a könyvet kerestem, de magyarul nem kapható), hogy a griffek mítosza Hellászban a csontok rossz rekonstrukciója alapján jöhetett létre. Ilyen alapon igen sok modern "őslényszerű állat" írható ennek a tévedésnek a számlájára (friss csontoknak vélték?), esetleg nagyon "elszállt" lények hasonlóan. Ezt beleszőve felülértékelem az előző állításomat: egy nagyságrenddel megnövelném a "rémmese" kategóriát, és 1000 esetből 100-at mondanék annak.

2011. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezt én is hallottam, bár a griffeket nem, illetve ez a középkorban (is) jellemző volt. Hellászban én arról tudok, hogy a mamutcsontok helytelen összerakásából kaptak óriás-csontvázakat, innen jöttek a küklopszok és a titánok mítoszai.

Tehát igazából, ha úgy vesszük, a sárkányok nagyonis léteztek, csak újonnan dinoszaurusznak nevezzük őket. :D Illetve rakódtak rájuk olyan mítoszok, mint pl. az, hogy tűzet fújnak és hogy várkisasszonyokat rabolnak el, ami nem igazán jellemző rájuk. De attól még az alap "igaz".

2011. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyiket sem tartom elképzelhetőnek.
2011. jún. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én többek közt a 20-30-40 méteres Amazonasi kígyókra, a Jetire, és majomember társaira (pl BigFoot, Alamszt, yowie)

Esetleg túlélő dinoszauruszokra (tudom, ez hülyeségnek hangzik, és az is, de vannak érdekes történetek ami9k elgondolkodtatók), vagy a közelmúltban kihalt állatok, amiket újra látnak. Például a Bergmann Medvéje,. Vagy el nem ismert, létező állatfajok színváltozatai pl a Fekete tigris, vagy a rózsaszín párduc (jól van, az utóbbi poén volt)

2011. jún. 5. 09:55
 8/18 anonim ***** válasza:
"majomemberek" léteznek/tek, ha egy majomcsalád örökbe fogadott egy elárvult embercsecsemőt (tudom, hogy Tarzan meg ilyesmi, de ilyen tényleg volt) sőt nem csak majom hanem volt hogy farkascsalád, sőt egyszer egy gazellanyájjal élő emberre is volt példa.
2011. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

fekete tigris, meg ilyesmi szerintem születhet 1 millióbol egyszer, mint az emberek között az albínók, miért ne lehetne.



egyszer láttam egy albínó jegesmedvét

2011. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
dinoszauruszok esetleg életben maradhattak föld alatti, magas hőmérsékletű üregekben, barlangokban, persze ezeknek kis méretűeknek kell lenniük, tehát üregi brontoszauruszra ne számíts :)) és ha életben maradtak, valószínűleg már nem olyanok, mint régen (evolúció miatt) elképzelhetőnek tartom hogy megvakultak, orruk élesebb lett, és más dolgokkal táplálkoznak mint régen.
2011. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!