Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy a régi magyarok...

Mi az oka hogy a régi magyarok egész máshogy néztek ki? Más arcszerkezet.

Figyelt kérdés

Megfigyeltem régebbi , nagyon régi festményeken , ábrázolásokon hogy a magyarok egész máshogy néztek ki.A régieknek olyan kiugró "éles" arccsontjuk van , ma már elvétve látni Magyarországon olyan kiugró arccsontú férfit , nőt gyakrabban de belőlük is keveset.

A maiak arca olyan "babás".



2012. júl. 6. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azóta keveredtek más népekkel. Ma már nincs egyetlen ember sem,aki "tiszta" magyar. Akkor sem,ha ezt állítja magáról.
2012. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 KMJ válasza:
100%
Egyébként már az ősmagyarok is keveredtek össze-vissza más népekkel, szóval ez nem akadályoz meg abban, hogy magyar legyél. A magyarságot nem a genetika őrzi.
2012. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mióta a honfoglalók letelepedtek, történt itt egy s más. Jöttek-mentek népek, voltak, akik itt telepedtek le, mindenféle "vegyes" gyerekek születtek és az akkori, kiugró arccsontot, alacsony termetet, fekete hajat eredményező génállomány megváltozott. Pár generációra visszamenőleg mindenkinél lehet találni valamilyen "idegen" felmenőt, a magyar nép külső megjelenését nagyon sokféle hatás alakította.
2012. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, valami hasonlót én is felfedeztem.De én nem az "ősmagyarokra" gondolok, hanem a 40-es, 60-as évekből származó fotókra.Nagyon sok, ilyen fotón láttam tipikus arcvonásokat.Ábrándos tekintet, ívelt szemöldök, szép, szabályos arc, dús, hullámos haj.És nem a hasonló sminkelés miatt olyanok...Az abból a korból való gyerekek pedig többnyire szőkék voltak és olyan "angyalarcúak".Minden esetre nekik is elég jellegzetesek voltak az arcvonásaik.Érdekes dolog ez, nem tudom, mi lehet az oka.
2012. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mai magyarok - az "ősmagyar" kinézetűek - 95%-ban nem magyar géneket hordoznak. Általában a környező szláv népek génjei vannak a mai magyar népben is.

A többi magyar 97-98%-ban.


Legjobb esetben is csak 5% gén maradt a honfoglaló magyarokból. Tudod, közben volt tatárdúlás is és hasonlók. Na meg a honfoglalók nem irtották ki az itteni népeket sem, később meg keveredtek velük.

2012. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Linkelsz régi magyar arcokat és maiakat? Nyilván arra gondolok, hogy olyanokat, ami szerinted az akkori és a mostani átlagot ábrázolja.
2012. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


mai:

[link]


[link]


[link]



A maiak inkább "standard" kelet Európaiak.Simán "beolvadnának" Oroszországban , Lengyelországban de főleg a balti államokban élőkre hasonlítanak a legjobban.


Litvánok:

[link]

2012. júl. 6. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra is gondolni kell, hogy amit egy szobron, érmén látsz, az nem biztos, hogy a pontos valóságot tükrözi.

Ott van például az a szobor..Ott nagyon látszik szerintem, hogy első sorban a drámai hatásra törekedtek.A valóságban ilyen arc?....

2012. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:

"Mióta a honfoglalók letelepedtek, történt itt egy s más."


Például változtak a festészeti stílusok :) Hasonlítsd össze a 18. századi jóllakott óvodásokkal is.

A Mátyás-király szobor meg száz éve készült, az semmit nem árul el arról hogy hogyan nézett ki ténylegesen Mátyás.

2012. júl. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van a youtube-on egy videó, amelyben magyar embereket hasonlítanak össze nyugat-európai emberekkel, és tényleg megfigyelhető valamelyes keletiesebb arcvonások, szemvonal, stb.


Érdekesség, hogy a magyarok genetikailag közelebb állnak az észak-amerikai indiánokhoz, mint a szomszéd osztrákokhoz. Az indiánok ősei ugyanis Ázsiából vándoroltak át Amerikába a Bering-szoroson keresztül, a mongoloid rasszhoz tartoznak (rézbőrűek), keskeny szemekkel, és a kultúrájuk is közel áll az ázsiai népek - magyarokat is ideértve - kultúrájához (sámánok, varázslók, stb.).

2012. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!