Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Történelem pótvizsga, vagy...

Történelem pótvizsga, vagy bármilyen pótvizsga, vélemények, és tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon félek tőle
2012. júl. 8. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen tanár,- és/vagy intézményfüggő.

A kérdések is, a hozzáállás is.

Van ahol átrugdossák a diákot(hallgatót), már csak együttérzésből is, van,ahol tudni kell, és akkor átmész, és van ahol ha pótvizsgára küldenek, akkor ha beledöglesz és széttanulod az agyadat, szemedet, mindenedet, akkor se mész át.


Teljesen tanár, és intézményfüggő.

Ja és persze az se mindegy, hogy középiskoláról,vagy éppen főiskoláról vagy egyetemről beszélünk(bár e két utóbbi helyen nem pótvizsgáról,sokkal inkább utóvizsgáról,UV-ről szoktunk beszélni.)


Általánosságban annyit mernék biztonsággal kijelenteni, hogy tanulj!

Ha nem szigorlatról van szó(ahol több tanár is bennvan,mert ilyen helyen úgyis lehetetlenség puskázni),akkor írj puskát, hátha tudod használni!De érettségin ez is felejtős, mert ha észreveszik -és általában észre szokták venni - akkor azonnal felfüggesztenek érte!

2012. júl. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attol függ ,hogy miért buktatott meg a tanár. Azért mert állandoan dumáltál visszabeszéltél ráadásul tanulni sem tanultál. Vagy azért mert sok a hiányzás vagy csak szimplán nem ment a dolog.


Én kémiábol pótvizsgáztam mert nagyon lusta voltam és más tantárgyakra koncentráltam szakközépben. A tanár tudta ,hogy a többi fontos tantárgy 4-5 ös így fél 8 kor üdvözöltük egymást nyugodtan beinvitált a terembe leültünk egy padhoz ő elém ült és mint egy felelet elkezdett kérdezni. Én mivel nyáron tanultam gond nélkül válaszolgattam majd elkérte a bizonyítványt és beírta ,hogy sikeres vizsgát tettem.Majd mint aki jól végezte dolgát elköszöntem a bizonyítvány meg ottmaradt. Visszamentem és nevetve elváltunk ismét.


A lényeg ,hogy öltözz elegánsan ,ha lehet. Érezze ,hogy megadod a tiszteletet neki és a tantárgynak. A válaszokra minél több dolgot mondj. Lehet rizsázni is főleg ,ha tudod a választ. Minél többet beszélsz annál jobb.


Mondjuk ,ha öltönyben mész elegánsan és magabiztosan akkor nincs az a kemény tanár aki megbuktat. Ez pszihológia. Ugyanis Magyarországon az öltönyös emberek általában vezetők illetve ügyintézők akiket az ember nem szívesen szivat mert saját magával tol ki.


Sok sikert! Évszámokat tanulj és ,ha van kedvenc témája a tanárnak akkor azt tanuld be és meseszerűen meséld el az eseményeket!

2012. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és az összes anyagba belekérdezett vagy egy téma??
2012. júl. 8. 19:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly pótvizsgáztam 10-es anyagból. Későn álltam neki tanulni, így csak 5-6 leckét tudtam normálisan. :D

Úgy kezdődött, hogy kiosztott egy lapot amin voltak évszámok, fogalmak. Na abból 2 évszámot tudtam meg egy-két fogalmat. Mondtam is neki, hogy be se jövök a szóbeli részre, mert nincs értelme. Ő válaszolt, hogy azért próbáljam meg. Megpróbáltam, amit kérdezett, azt nem tudtam, akkor mondjam el mit tudok, mondta. Elmondtam, és végül átengedett, de nagy nagy nehezen. :D

Idén a 11-es anyagból fogok vizsgázni értelemszerűen, időben neki kéne állni tanulni és nem lesz gond. Tavaly már felkészültem lélekben, hogy megbukok, nem is számítottam rá, hogy átmegyek.

Együttérzek veled. :D Hányadikas anyagból vizsgázol?

2012. júl. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
9.-es,de a tanár mondta,hogy direkt buktat...
2012. júl. 11. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne búsúlj! :D Én már rutinos vagyok ezekben, 10-ben magyar, tavaly töri-kémia, most meg megint töri. Előző voltam. Majd hozzászoksz, vagy tanulsz évközben. XD
2012. júl. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nagyon félek,hogy megbuktat,a magántanárom 60 e. lesz össz, plusz még a nyaram is baszhatom,meg a családom bizalmát :S

félek,hogy ott leszek elötte,és mindent elfelejtek idegességembe

2012. júl. 12. 00:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Magántanár erre?? Ilyen rossz képességű vagy? Mert én nem, csak mondhatni, lustább mint Garfield. :D
2012. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát én is, apukám erölteti
2012. júl. 12. 01:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem válik hátrányodra. De 60 rugóért én még a matekot is megtanulom önszántamból egyedül a töri mellett. XD
2012. júl. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!