Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A usa vagy az oroszok stb....

A usa vagy az oroszok stb. miért nem építenek egy nagy (pl:300mhosszú,60m széles) űrhajót ami sokkal nagyobb teherhordásra képpes? + feltudna vinni kisebb leszállásra képpes űrhajókat + műholdakat, tehát hangár is lenne benne.

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gazdaságtalan lenne az üzemeltetése és a felépítése is.
2012. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
Az amerikaiaknak űrhajójuk se nagyon van per pillanat. Továbbá fel kellene ezt a valamit juttatni az űrbe, vagy pedig odafönt felépíteni. Erre valószínűleg egyik országban sincs elég pénz.
2012. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

pénz pénz,mindig csak az atomfegyverekbe meg a hadseregbe fektetik a pénzüket...nemhogy az űrtechnológiába fektetnék a pénzüket...


am kb mikorra várahtó egy ekkora hajó épülése?:)

2012. júl. 10. 22:39
 4/14 Szergej Karaljov ***** válasza:

Üdv!


Ha a földről kéne feltornászni egy ekkora szerkezetet, ahhoz nem lehet elég nagy rakétát építeni, mert ugye tömege is lenne rendesen. (Talán Ciolkovszkíj adott összefüggést arra nézve, hogy egy földről indított rakéta az indulótömegének hány százalékát tudja adott magasságra feljuttatni)

De lehet, hogy tévedek :-)

2012. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha az űrben építik meg?
2012. júl. 10. 23:08
 6/14 Szergej Karaljov ***** válasza:
100%
Egyébként 2116-ban a Nostromo még nagyobb is lesz ennél, csak az a baj, hogy felszedi a dögöket az LV-426-ról. De van jó hír, is Ripley megmenekül :-)))
2012. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:)) Am kb mikor lesz/lesznek ekkora űrhajók?Már ugye ha a globális felmelegedés nemnyírki minket.
2012. júl. 10. 23:15
 8/14 Szergej Karaljov ***** válasza:
100%

„És ha az űrben építik meg?”


Hát akkor fel kell oda hurcolni darabokban, mint a nemzetközi űrállomást, vagy anno a MIR-t.

A mostani űrállomás kb 500t lehet. Ekkora tömeget szerintem legalább 50 indításból vittek fel sok sok év alatt.

Amiről beszélünk, az jóval, jóval nagyobb.

2012. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szergej Karaljov ***** válasza:

Hogy mikor lesznek ekkora monstrumok?

Hát azt nem tudom, szerény véleményem szerint soha, de én egy ilyen pesszimista figura vagyok.

2012. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor kb itt pusztul el az emberiség:)
2012. júl. 10. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!