Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan készülhetek fel eredmén...

Hogyan készülhetek fel eredményesen nagyobb horderejű gyalogtúrákra? (pl. Kinizsi100 és társai? ) Illetve milyen táskát, felszerelés ajánlatok a túrázáshoz, mit érdemese magammal vinni? (kisebbhez is)

Figyelt kérdés
Idén elkezdtem túrázni komolyabban :), a legnagyobb eddig 40km volt alföldön, 800 feletti szintemelkedővel csak 25öt mertem bevállalni :).
2012. máj. 31. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon jó sportot választottál, örülök neki! :)


Lényegében a legjobb, ha mondjuk havonta elmész egy teljesítménytúrára, és egyre hosszabb távokat és durvább szintkülönbséget mész. A Kinizsi 100 azért már tényleg az elvetemülteknek van, arra várj egy-két évet! Addig csinálj meg minden hónapban egyet, és időről időre legyenek benne 50, 60, 70 és később 80 kilométeresek is!


Víz legyen nálad elég és olyan kaja, ami nagy energiasűrűségű, tehát csoki, zsíros kenyér, hasonlók. :)


Egy személyes tipp, hogy alul a legalsó réteg ruha tapadjon a bőrödhöz! Nekem hosszabb túrákon mindig vérhólyagosra dörzsöli a nadrág a combom, ami elképesztően kellemetlen és megnehezíti a végét a dolognak. Ha legalulra felveszel mondjuk egy sztreccs rövidgatyát, az megvédi a bőröd.

2012. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!