Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van élet idegen...

Szerintetek van élet idegen bolygón?

Figyelt kérdés
És ha igen, ott hogy élnek, hogy néznek ki...?
2012. júl. 13. 10:11
 1/9 anonim válasza:
Szerintem van, de persze ezt csak azért gondolom mert emberi léptékkel felfoghatatlan az univerzum nagysága. Lehet hogy az élet kialakulásának az esélye éppen csak 1:soksok milliárdhoz (amennyi bolygó van az univerzumban) így egyetlen bolygón vagyis a Földön tette lehetővé az élet kialakulását. Ha van is élet a Földön kívül, én nem akarnék találkozni velük, szerintem ez egy végzetes találkozás lenne. A Föld népei, de még egyetlen ország lakosai sem bírnak békességben megmaradni egymás mellett! Szóval szerintem nem lenne szerencsés találkozni velük. Én nem akarom tudni milyenek és hogy néznek ki, de szerintem valamelyest biztosan hasonlítanak ránk. Ha másban nem hát abban hogy vannak talán a miénkhez hasonló érzékszervei, végtagjai amivel helyzetváltoztatásra képesek.
2012. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Feltetted azt a kérdést, amit előtted már több tucatnyi ember.


A válasz is ugyan az lesz:

Gőzünk sincs. Erősen valószínű, de biztos csak akkor lesz, ha találunk.

Ha van, akkor olyan, ami abban az élettérben az életre a lehető legalkalmasabb.

2012. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy hiszem, hogy van. Rengeteg galaxis létezik, mindegyikben rengeteg csillag, és a többségük körül kering bolygó is. Úgy gondolom, hogy nagyon valószínűtlen, hogy különleges lenne a mi bolygónk.


Persze nagyon nehéz definiálni az életet, de úgy gondolom, hogy pl. baktériumszerű lények simán lehetnek máshol is, sőt, szerintem még civilizációnak nevezhető jelenségek is lehetnek. Hogy ezek hogy néznek ki, azt lehetetlen megmondani, a Föld felszínén is rendkívül változatos formákat figyelhetünk meg, pedig tengerszinten gyakorlatilag állandó a nyomás, a gravitáció és a légkör összetétele is. Egy másmilyen jellemzőkkel bíró bolygón meg aztán tényleg egész mások is lehetnek a lények.


Természetesen erre tudományos bizonyíték még nincs, és lehet, hogy soha nem is lesz.

2012. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki kb tisztában van az univerzum általunk érzékelhető méretének nagyságával az valószínűleg azt mondja hogy van.

http://www.youtube.com/watch?v=9EXxzfjwC1A&feature=related

2012. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a mi galaxisunkban is százával hemzsegnek az olyan bolygók, amiken van élet. De attól, hogy egy bolygón kialakul az élet, egyáltalán nem szükségszerű, hogy intelligencia vagy civilizáció is kialakuljon. Az élő bolygóknak valószínűleg csak egy kis hányadán van civilizáció is.


Azt, hogy hogy néznek ki nem fogjuk megtudni, amíg nem küldünk oda legalább szondákat. Az pedig nem mostanában lesz.

2012. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A naprendszeren kívülre küldött szondáknak legalább meg kéne közelíteniük a fény sebességét ha nem akarunk több száz éveket várni a szondák által hozott információk feldolgozására. Ez olyan energiát igényel ami nem áll rendelkezésünkre, azaz nem valószínű hogy szondákkal fogunk más naprendszereket vizsgálni. De egy másik csillagrendszer bolygóján már most is ki tudjuk mutatni a technikai civilizáció jelenlétét a légkör színképelemzéséből. A következő generációs űrtávcsövek már valószínűleg képesek lesznek erre.
2012. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
szerintem is van élet idegen bolygókon, hogy néznek ki és hogy élnek erre én is kiváncsi lennék!
2012. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy ezt a kérdést meg tudjuk válaszolni először az élet fogalmával kéne tisztában lenni.

Bárhol is legyen élet a világegyetemben nagyon valószínű hogy nagyon másmilyen mint amilyen a Földön van. Az hogy van az szinte biztos a világűr méreteit ismerve. Elképzelhető hogy csak bakteriálisnak megfelelő és éppen úgy az is hogy millió esetleg milliárd éves civilizációval van dolgunk. Nagyon gyakran elfelejtjük, hogy a földi civilizációnk a világegyetemi időskálában mérve nagyon rövid idő óta létezik. 1 millió év. Ugyan már... A 15 milliárdhoz képest.

2012. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen valószínű hogy van hiszen rengeteg a galaxis amiben rengeteg bolygó van.De addig nem is fogunk olyan bolygót találni ami közel van és van rajta élet amíg olyan bolygót keresünk ahol az embernek megfelelő életfeltételek vannak hiszen nem biztos hogy ha vannak idegenek oxigénnel lélegeznek vagy vizet isznak...stb.De van olyan bolygó amin bizonyított hogy van élet lásd a NASA oldalán de nagyon messze van ezért nem tudunk eljutni oda egyenlőre!
2013. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!