Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Barátnőm hisz Istenben de...

Barátnőm hisz Istenben de abban, hogy van élet más bolygókon más galaxisban abban egyáltalán nem hisz. Miért hihetőbb Isten mint egy idegen életforma?

Figyelt kérdés
Vélemény?
2011. jan. 31. 13:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom azért, mert elméletileg Isten teremtette a világot, és ő csak embereket teremtett, idegeneket meg nem.
2011. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Mennyivel van több bizonyíték egy máshol kialakult intelligens életformára (érteni ez alatt nem mikroorganizmusokat vagy azok nyomait, amiket több felé is találtak), mint Isten létezésére?

A barátnőd abban hisz, amiben akar, ahogy te is.

2011. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%

Hát, én eddig annyit bizonyosságot szereztem isten létezésére, mint a földönkívüli életre: semmit :)


Csak éppen egy bizonyíték van az életre: mi. És ha ehhez hozzácsapunk több trilliárd bolygót, ami olyan, mint a Föld, akkor máris sejthetem. Isten-re viszont egyelőre semmi bizonyítékot nem láttam, vagy éreztem.

2011. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
7%

Ne csináld már az eszed az hogy Isten létezik nem bizonyitott tény, a Biblia egy misztikus "könyv" ami kitalált.


De hogy más bolygokon van élet az bizonyitott tény, nem konkretizálom de ha nézne egy kis tudományos filmet ...

Hát elég naiv idétlenség lehet.

2011. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%
tudod kb hany milliard csillag van az egen? es hany bolygo kering korulotte? ha ezen a kis bolygocskan kialakult az elet a tobbin is kialakulhat
2011. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

ez valószínűleg félreértésen alapszik. hiszen Isten adja az életet, miért ne adna a földön "kívül" eső bolygóknak is? és amúgy is...ha úgy nézzük egy kavics is él, a maga módján.

általában akkor fordul elő ilyen tévedés, amikor énközpontú véleménnyel vagyunk valamiről, s ebben sunyi önzés húzódik meg. Istenből kiindulva máshol is van emberi szintű élet, legfeljebb a műszereinkkel nem vagyunk képesek azt "befogni", talán majd mással, ha eljött az ideje. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Bartimeus ***** válasza:
54%
Ha a földönkívüliekről valamit is kellene tudnia az emberiségnek az benne kellene lennie a Bibliába.
2011. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%

"Ha a földönkívüliekről valamit is kellene tudnia az emberiségnek az benne kellene lennie a Bibliába."


Nem értem akkor az embereket, hogy minek költenek tankönyvre.

2011. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nem hihetőbb. Sőt. Vegyük azt, hogy milyen borzasztóan sok galaxis van a világegyetemben, ezekben egyenként több százmilliárd csillag. Rengeteg csillag körül keringenek bolygók. Kizártnak tartom, hogy csak ezen a Földön, csak ezen a jelentéktelen porszemen alakult volna ki élet. Egy mindenre kiterjedő isten léte viszont eléggé kétséges. Ha akarnék se tudnék elképzelni egy olyan "valamit", ami mindenható, és ezt az egész irdatlan méretű univerzumot átfogja. Egyszerűen nem lehet akkora.


15:45-nek: Az benne van a bibliádban, hogy hogyan kell hülyeségeket írni a GyK-ra? Nincs? Akkor mégis miért csinálod? Ne itt akarj téríteni.

2011. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%

"De hogy más bolygokon van élet az bizonyitott tény"


Légyszíves hozz le nekem egy földönkívüli intelligens létformát holnap a házamhoz. BP. XIII. Ker.-ben lakom, várlak az ufo-val!


Amúgy teljesen világos, a világegytemben nincs tudatos tervezés. Az óra szétszedett alkatréseit belerakjuk egy tálba, összerázzuk, és saját magától összeáll működő órává.

2011. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!