Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy embert...

Lehetséges, hogy egy embert több szakmában is lehessen alkalmazni?

Figyelt kérdés
Szakközépiskolába járok tehát ha ezt befejezem kapok egy szakmát amivel még érdemes lenni elmenni felsőiskolára/egyetemre(külkereskedelmi ügyintéző).Ha elmegyek egyetemre de más is érdekel(informatika)akkor az,hogy oldható meg hogy mind a kettőt tanuljam,és eltudjak helyezkedni mind 2 szakmában/persze nem egyszerre :)/.4 év kereskedelem + 4 év informatika :O ???

2012. júl. 31. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Optimista vagy. Kezdjük a továbbtanulással.

Ha felsőoktatásban tanulsz, lehetőséged van először az egyik, utána a másik képzésre beiratkozni. Ez attól függ, milyenek a pontjaid, megvannak-e a szükséges érettségik stb. Először mondjuk elvégzed a kereskedelmit (az 4 év? nem 5? 3+2-es a vágás az új rendszerben), diplomázol, utána beiratkozol az informatikára, felvesznek, szintén 3+2 év (Bsc-vel még nem hallottam senkit, hogy sikeresen elhelyezkedett volna), diploma, közben a kereskedelmi szakmában elhelyzkedsz, utána pedig nem tudom, gazdasági informatikus leszel. (Vagy önmagában ilyen képzés, csak azért mondtam. Nem tudom, te mit akarsz.)

A másik lehetőség a párhuzamos képzés. Ez általában drága, mert az állam csak az egyiket finanszírozza, ha jól tudom, de lehet rá kompenzációt igényelni. Az időbeosztás más. Tudok egy emberről, aki matematika-biológia Bsc-t végzett párhuzamosan, neki a 3 év 5-be telt. Az informatika önmagában sem egy olyan kis semmiség, ami mellett bármi párhuzamosan tanulható, rengeteg időt elemészt. Viszont lehetsz te a ritka szerencsés, akinek ez menne. (Azért ne táplálj nagy reményeket, embertelen.)

A szakmában elhelyezkedni a diploma birtokában már más kérdés, ebben nem tudok segíteni. Ha van metszethalmaz (külkereskedelmi informatikus?), akkor ott örömmel várnak. Ha nincs, akkor az egyiket szőrmentén érintve biztos találsz valamit (külügynél informatikus, rendszergazda és hasonlók).

2012. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a részleletes és értelmes választ! :)
2012. aug. 1. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!