Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg így lehet könnyen...

Tényleg így lehet könnyen angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, úgy a legegyszerűbb megtanulni az angol nyelvet, ha a filmet beállítod olyan nyelvre. Ez igaz? Mert én még csak pár filmet néztem meg úgy, és nem érzem azt, hogy belemenne majd a fejembe. Ha így kell tényleg tanulni, akkor felirattal, vagy a nélkül?

2012. aug. 2. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jól lehet tanulni a filmek segítségével. De kell valami alap, amit megtanultál a tankönyvekből, vagy bárhonnan, hogy amit hallasz, az tudjon hova kapcsolódni. Hogy néha felismerj egy - egy szót, vagy valamilyen nyelvtani dolgot, pl. múltidőt vagy többesszámot, stb. És ha van egy kis alapod, akkor ahogy a jelenetek kibontakoznak, hallod a párbeszédet, összekapcsolódik az agyadban az angol kifejezés a történéssel. De nulláról nem megy, vagy csak nagyon lassan.
2012. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold már, hogy 2-3 film után rögtön meg is tanulsz angolul :D Nagyon sokat kell megnézned és ha nem is a legjobb és leggyorsabb megoldás, minden bizonnyal hatásos és még szórakoztató is. Eleinte nézd felirattal, de ha már kezdi megszokni a füled, akkor ne nézd a feliratot, csak ha valamit egyáltalán nem értesz éppen. Később (és nem 2-3-4-5 film után) már elhagyhatod a feliratot, ha úgy érzed anélkül is megérted.
2012. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tipp1: Kapcsold be az angol feliratot. Sokat segít, ha nem csak hallod a szöveget, hanem vele együtt látod is, amit a szereplők mondanak.


Tipp2: Szótárazz.

2012. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy érzem, hogy a filmnézés nagyban hozzájárult az angoltudásomhoz. Ma már csak angolul szedem le a filmeket, nem is kell hozzá feliratot se keresnem (angolt se).


a kedvenc filmemet, a 28 nappal későbbet néztem meg nagyon sokszor anno, és már azzal az egy filmmel is sokat fejlődtem. Először magyar felirattal, aztán angol felirattal néztem sokat, végül simán angolul.


Meg később az összes stargate sg-1 részt is megnéztem, csak angolul, és egyre többet, egyre könnyebben értettem meg. (Nem árt, ha olyan sorozatot választasz, ahol nem kapkod nagyon a cselekmény, nincsenek állandóan új nevek, események, mert sokkal könnyebb követni a filmet, ha teljesen tisztában vagy az előzményekkel)


De mondom, ma már egyáltalán nem megerőltető az angol, és ha valamit esetleg nem értek egy filmben, általában utána kiderül, hogy az az angol anyanyelvűeknek se tiszta, vagy valami hiba/csúsztatás/homály van a forgatókönyvben is.


Mellette viszont a nyelvtant nem árt tanulni, meg olvasgatni olyan dolgokról ami érdekel, és szótárazgatni néha. (online szótárral, és csak azokat a szavakat, amik fontosak a szöveg megértésének szempontjából, mert így pörgősebb, érdekesebb)

2012. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én így csinálom, igen. Meg olyan nyelvű regényeket, fanfiction-öket olvasok, levelezek, fórumozok...


Facebook-ot állítsd át, meg a telefonod akár... Áraszd el magad angollal. :) Nekem bevált ez minden nyelvnél.


Én nem használok sosem feliratot, de az elején tedd rá nyugodtan.


Amúgy, hogy milyen a jó tanulási módszer, az az egyéntől is függ.

2012. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteném a fent leírtakat, bevált módszerek, nekem is segítettek!
2012. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez is egy megoldás, de még egy tanács: chatelj! Rengeteg új szót, kifejezést tanulsz meg úgy, hogy közben akár barátokra is szert tehetsz.
2012. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!