Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Idöutazáslehetséges?

Idöutazáslehetséges?

Figyelt kérdés
azt szeretnem kerdezni, hogy szerintetek az idoutazas lehetseges-e es ha igen akkor mert? esetleg valami tortenelmi esemeny ami csak igy lehet megmagyarazni. valami jo filmet esetleg tdtok rola ami elmagyarazza? esetleg valami jo filmeket is ajanhatnatok nekem ami az idoutazassal kapcsolatos.koszonom

2012. aug. 4. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha én erre tudnám a választ, akkor most éppen a Nobel-díjamat fényesítgetném, nem itt válaszolgatnék.


Nem tudjuk, se azt, hogy lehetséges, se azt, hogy nem. Tippünk sincs az idő szerkezetéről és felépítéséről, így nem tudjuk, hogy lehetséges-e a mozgás benne.


A történelem tökéletesen magyarázható időutazás nélkül is, és bele is lehet magyarázni időutazókat is, ha nagyon akarja az ember...

2012. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehetséges egyáltalán. Sok paradoxon zárja ki. Egyet mondok: Ha vissza lehetne utazni az időbe, akkor miért nem jött még vissza senki, aki felfedte volna magát?
2012. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
92%

Természetesen már régóta lehetséges, és szoktam is így utazni.

Pl. ha nyugatra megyek, akkor 20 évvel előrébb leszek,

de ha keleti országokba, akkor meg 20 évvel visszafelé!

2012. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Visszafele egy paradoxon miatt nem lehet.

Előrefelé talán,azt mondogatják,hogyha fénysebességnél is gyorsabban mész,akkor(de ez csak egy teória,nincs tudományosan alátámasztva).

Van egy másik elmélet is,miszerint az idő nem egy egyenes,hanem egy kör mentén helyezkedik el,így a jövő a múltba torkollik.Ezáltal lenne lehetséges,hogy a múltba is utazhassunk,ami valójában nem a múltunk hanem a nagyon távoli jövőnk,de az elmélet alapján a kettő teljesen ugyanaz.Folyamatos előreutazással tehát lehetséges lenne(elméletben!)időt utazni.A baj csak az hogy ezek mind elméletek,nem biztos hogy élesben is beválnak majd egyszer.

2012. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg az The Man From Earth(Az Őslakó)című filmet!
2012. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4.vagyok

Filmajánlás:Az időgép(The time machine)című filmet szerintem érdemes megnézni.Foglalkozik az időutazással,emellett nagyon szép belső jelentéstartalma is van.

2012. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
A Donnie Darko c. film is erre épül, nagyon elgondolkoztató.
2012. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

nincs, vagyis azt nem vagyunk képesek kontrolálni ha van is.


Szóval így magában az időutazást nem de azt hogy "idősíki" áttörés van-e abban már nem vagyok olyan biztos, hogy kizárt.


Mellesleg nem feltétlen ide kapcsolodik, de az emberi agynak vannak olyan részei, amiket ha képesek lennénk használni, olyan képességeink lennének amiről álmodozni se álmodoztunk volna.


Az emberi agy 5-10%-a van használatban. Akinek "dezsávű" érzése van sűrűn az több feltételezés szerint közelebb van a 10-hez mint az 5-höz.


Azért irtam ide, emrt a Dezsavű érzés hasolnít az időutazáshoz, hiszen úgy érzed, ami most történik veled, már megtörtént...


+ off:

Valószínű, ha rendelkeznénk több %-os agyi használattal 1x-i elolvasás elég lenne bárminek a megtanulásához, könyebben értenénk meg dolgokat, jobb lenne a rálátásunk és a logikánk is tökéletes lenne...


Nemhiába jobb agyi müködésüek a "kisgyerekek".

2012. aug. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Jaj, megint ez az 5-10%-os emberi agy...


Szokjunk már le róla! Az emberi agynak nincs kihasználatlan része! Az agy 100%-a dolgozik, csak nem egyszerre, hanem mindig váltakozó területek aktívak éppen, de nincs benne olyan terület (pláne nem 90-95%) ami abszolút nem csinál semmit, ez egy nettó marhaság, milliárdszor cáfolták már.


Az időben "előre utazás" vagyis a gyors sebesség miatti időlassulás, vagy a nagy gravitáció miatti időlassulás nem elmélet, hanem gyakorlatilag is bizonyított, pl a GPS műholdaknál számolni kell vele, ellenkező esetben nem működne a rendszer.


A paradoxonok meg elsősorban filozófiai elméletek, de, mint írtam, egyelőre nem ismerjük az idő szerkezetét, így nem tudni, hogy van-e bármi alapjuk, vagy sincs. Akár az is előfordulhat, hogy az idő tökéletesen kötött események láncolata, melyben benne van minden ok-okozat. Ekkor kedvünkre utazhatnánk, hiszen "kárt" nem lehet okozni. De ez is csak egy lehetőség, és nem több a filozófiai eszmefuttatásnál. Erre a kérdésre egyelőre NEM tudjuk a választ.

2012. aug. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na miért, az, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint lehetetlen, az nem kielégítő? Majd ha megalakul valami Nemzetközi Időkutatási Intézmény, ami bejelenti, hogy "tempunautát" küldtek a "téridő távoli tájaira"... Addig meg reménykedünk, hogy a CERN kiderít valamit.
2012. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!