Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha álmomban direkt meghalok...

Kupicalajos kérdése:

Ha álmomban direkt meghalok akkor milessz velem a valóságban?

Figyelt kérdés
1 hete sikerült valahogyan elsajátítanom,hogy szabadon tudok mozogni az álmaimban és valamennyire emlékszek is rá.Gondoltam rá,hogy öngyilkos leszek az álmomban csak úgy kíváncsiságból de nem merem mert nem tudom mi lesz velem.

2012. aug. 7. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet meghalni az álmunkban, azaz testileg igen, de a tudatod ott lesz, vagy látod magad, mint halott, vagy azonnal felébredsz.
2012. aug. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ha álmomban direkt meghalok akkor milessz velem a valóságban?"

Semmi. Legroszabb esetben felebredsz.

2012. aug. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyen:


Amikor valaki éber állapotban lesz öngyilkos, akkor valami olyasmit csinál, amivel valamelyik létfontosságú testi funkcióját kiiktatja (pl. elvágja az ereit, elvérzik, nincs vérkeringés). Ennek következtében meghal. Álmodban hogyan tudod valamelyik létfontosságú testi funkciódat kiiktatni? Az, hogy ha álmodban pl. leugrassz egy magas szikláról nem jelent semmit, mert a fizikai testeden nem tudsz ilyen módon sérülést okozni, mert az nem ugrott le sehonnan.


Aztán nem tudom, hogy ez volt-e a kérdés.

2012. aug. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Ezt tudatos álomnak nevezik. Szerintem nagyon veszélyes, valahol olvastam, hogy volt aki annyiszor csinálta és olyan profin, hogy már nem tudta megkülönböztetni az álmot és a valóságot. Lehet, hogy tudatos álom alatt az öngyilkosság agyhalált okoz és kómába esel. Mert létfontosságú szervnek nem ártasz ugyan, de az agyad (tudatos álomnál mindenképpen) elhiszi a halált. Szóval nem tudom, én semmi esetre sem játszadoznék ezzel.
2012. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Srapnel ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz. Vagy alszol tovább, vagy felébredsz. Esetleg, ha az álom amúgy is kellemetlen, egy kicsit pszichésen megterhelő lesz, de ennyi.
2012. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lelki megrázkódtatást okozhat, de ebbe valószínűleg nem fogsz belehalni.

Viszont vigyázz, mert ha zuhanásról, halálról álmodsz, az lehet azért is, mert pl. nem kapsz elég levegőt. Ebbe is nehéz belehalni (általában előbb felébredsz) - de nem lehetetlen, ill. agykárosodást is kaphatsz. Enyhébb esetben csak nem tudod kialudni magad, hiába alszol 9-10 órát is akár.

2012. aug. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!