Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy hívják szakszóval a...

Hogy hívják szakszóval a középkornak azt az ötszáz évét, amikor a vallás uralkodott a tudomány felett?

Figyelt kérdés

Töriórán tanultuk a kifejezést, de elfelejtettem és most nagyon idegesít... google-ban nem találom.


Köszönöm mindenkinek!



2012. aug. 8. 21:24
 1/4 anonim válasza:
100%
Sötét középkor?
2012. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Válaszom valószínűleg nem lesz hasznos, tehát ilyen értelemben nem baj, ha kapom a lepontozást..

De azért szeretném megjegyezni, hogy eléggé szomorú, hogy az iskolákban a középkorról ezt tanítják, hogy a "vallás uralkodott a tudományok felett", meg "sötét középkor" és társaik, mert ez egy elég nagy csúsztatás. Tehát csak gratulálni tudok a történelemoktatáshoz.

Amúgy meg töriszakos hallgató vagyok egyetemen, most végeztem BA-n, de így ilyen szakaszt, hogy amikor a vallás uralkodott a tudomány felett, nem is tanultunk, tehát nem neveztük sehogy.

A középkort kb. 476-tól 1492-ig szokták érteni, a dátumok természetesen változhatnak, attól függően, hogy mit értünk kezdet és vég alatt. De ha megmondod, hogy melyik évszázadokra gondolsz, akkor lehet, hogy tudok segíteni! :))

2012. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Talán az inkvizícióra gondoltál?
2012. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, azóta felidegesedtem és előástam a törifüzetemet :) nem emlékeztem teljesen pontosan a definícióra, de a skolasztikáról volt szó :)
2012. aug. 8. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!