Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehetett az?

Mi lehetett az?

Figyelt kérdés

Igen, ez a szokásos "műhold volt?" kérdés. Még 5 éve, mikor a szakközépiskolás gólyatáboromban voltam, elmentünk este a csillagokat nézni az egyik fizikatanárral. Volt olyan jó "kis" távcsöve, amilyenbe máshol még nem volt alkalmam belenézni. De ez nem is lényeg. Ahogy ott nézelődtünk, egyszercsak keresztül "suhant" az égen egy majdhogynem negyed-hold nagyságú valami, ami erősen fénylett. Az alakja pontosan nem volt kivehető, én úgy emlékszem téglatest formában fénylett. Meg is ijedtem, meg nem is. A fizikatanár először nem tudott válaszolni, látszott, hogy bajban van, de végül azt mondta, szerinte egy Földhöz közel repülő műhold volt, ami azért fénylett, mert a nap megvilágította.

Nem vagyok jó fizikából(habár hülye sem), de a kérdésem mégiscsak az lenne, hogy lehetett-e ez tényleg műhold? Mert szerintem, ha ekkorában látszott, akkor közel lehetett, de akkor a nap elég nehezen világíthatta meg éjfél körül.

Kérlek ne írjatok tipikus "UFÓ VOLT!" válaszokat, nem ez miatt kérdezem. Csak most, hogy ráfutottam a témára, tényleg érdekel, hogy mi lehetett.



2012. aug. 8. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
egy ufo minek világítaná ki magát?
2012. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél hallani, de most őszintén! Nem kell hozzá fizikusnak lenni (de még fizika tanárnak sem), hogy találj rá egy rakás racionális magyarázatot, amelyek mindegyike külön-külön sokkal valószínűbb, mint a természetfeletti.


Ha azonban te már eldöntötted magadban, hogy az biza csakis valami természetfeletti lehet, akkor hiába koptatjuk itt a billentyűzetet, úgyse fogunk meggyőzni.


Nézd: én szkeptikus vagyok. Szerintem ami a Föld körül röpdös, szabályos alakú, és egy kézi távcsővel ki lehet venni, az nagyon nagy valószínűséggel ember alkotta tárgy lehet, akár műhold, akár meteorológiai műszeres konténer, akár álcázott kémrepülőgép.

2012. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EagleHUN ***** válasza:

Ezt így utólag fénykép nélkül elég nehéz lesz megmondani. Főleg hogy az idő előrehaladtával az emlékezeted is torzít, nagyíthat vagy kicsinyíthet....

Szerintem a sebességéből ítélve "suhant" egy nagyobbacska meteor "hullócsillag" lehetett. Esetleg egy visszatérő űrszemét égett el. Ezek gyorsak és hirtelen fénylenek föl és nagyobbacska volt mert nagyot fénylett.

A sötétben a fény elvakít így az alakját semmiképp nem tudtad volna rendesen kivenni. (Mint amikor belenézel egy erős izzóba vagy szerencsétlenebb esetben a napba foltokat látsz akkor és utána is ezért láthattad szögletesnek.)

2012. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: Mondtam én, hogy ufó? Nem. Csak kíváncsi vagyok, mi lehetett.:)


Kedves második válaszoló. Kérlek írd le a racionális elméleteidet arról, hogy mi lehetett. Mint írtam, nem azért írtam ide ezt a kérdést, mert hiszek az ufókban, vagy mert nem hiszek az ufókban. Ez esetben lényegtelen. Csupán eszembe jutott valamiről ez az este és rájöttem, hogy azóta sem tudom, mit láttam. Nem volt hatással rám, mint mondtam annyira meg sem ijedtem, de furcsa, hogy azóta se láttam ilyet, s akkor sem találtam megfelelő magyarázatot rá. (Persze anélkül is élek tovább, ha nem tudom meg a választ, nem vagyok egy ufó-mániás.:D)


Kedves harmadik válaszoló, az emlékezetem valószínű torzít, most hogy így mondod, már nem is vagyok biztos a méretében.:) Hullócsillagot már láttam. Ami miatt kizárnám azt a lehetőséget, hogy ez az volt, az az, hogy nem tompult a fénye, s nem tünt el, csak a töltés mögött(közvetlen töltésoldal mellett voltunk).

Igen, a formájára ez miatt nem mertem nagyon konkrétat mondani. Habár a fény vakít ilyen sötétben, annyira azért nem fénylett, mint a filmekben.:) Nem volt semmi ilyen "hatásvadász effektus".

2012. aug. 9. 00:26
 5/8 Smartguy86 ***** válasza:

De akkor most a távcsőben láttad ilyennek, vagy szabad szemmel?


Mert ha a távcsőben, akkor ott jó hogy nagy volt, sőt mivel szögletes alakúra emlékszel, valószínűleg műhold. Tudod azoknak van nagy téglalap alakú napeleme, hogy nagy ritkán adatokat is tudjanak küldeni :) Na azon szokott megcsillanni a nap.


Amúgy olyan alacsonyan nem repülhet egy műhold, mert amekkora sebességgel halad, szimplán szétégne a légkör felső rétegében is.

2012. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szabad szemmel.:)

Na, nem tudom, lehet tényleg torzít az emlékezetem, legyen műhold.:D

2012. aug. 9. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: írtam három példát. Hányat kellene még írnom?
2012. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ataaa ***** válasza:

A Nemzetközi űrállomás általában szabad szemmel is látszik. Viszont van egy pont, amikor a földi szemlélő számára erősen felvillan. (van egy elnevezése is de sajnos nem jut az eszembe, de itt olvastam azt is úgyhogy valószínűleg valaki megírja) Ez akkor következik be amikor a napelem paneljeit a Nap felé irányítja, és pont a szemlélő irányába verődik vissza. Ilyenkor sokkal fényesebb mint amúgy.

Valószínű hogy ezt láthattátok.

2012. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!