Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 12 kérdésem lett jó a...

Ha 12 kérdésem lett jó a 20-ból az iq teszten akkor nekem mennyi az iq-m?

Figyelt kérdés

Ezt írta ki de nem írta hogy mennyi az iq-m:Az elért pontok száma: 12


Gratulálunk, ez nagyon jó eredmény! Ön átlagon felüli intelligenciával rendelkezik és ez hatalmas lehetőségeket rejt magában. Ne hagyja veszni képességeit - fejlessze tovább tudását! Nyelvtanfolyamok, szakmai vagy hobbi kurzusok? Bármilyen irányban fejlődhet, ezáltal biztosítva jövőjét.

[link]



2012. aug. 21. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
12
2012. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szia! Én is megcsináltam ezt a tesztet, ha már így írtad. Amúgy engem is érdekel, hogy mennyi lehet az IQ-m. Nekem is küldtek egy e-mailt és sehol sem találtam :(
2012. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legmagasabb IQ-jú embereké 200 körül van, úgyhogy a teszt szerint gondolom 120.

Bár ha ilyen tanfolyamokat és egyéb fizetős dolgokat ad ki, én nem tekinteném megbízható forrásnak, mert a pénzért mindenkit zseninek állíthatnak be.

Persze lehet, hogy nincs igazam.

2012. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A 120 már igen magas iq-nak számít. Egy 120-as iq-jú ember már rég észrevette volna, hogy egy 20 kérdésből álló teszt alapján még közelítőleg sem lehet megbecsülni egy ember intelligencia-hányadosát.
2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezért mondtam, hogy "a teszt szerint".
2012. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4-gyel értek egyet.

Amúgy az nem sokat jelent, hogy 20-ból 12-t találtál el, mert még több tényező is számít.

#3 magyarázatán hangosan röhögnöm kellett.

G.

2012. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom, szövegértésből viszont mindenki megbukott.:D
2012. aug. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Az elért pontok száma: 20


Gratulálunk, nagyon magas pontszámot ért el! Azon maroknyi ember közé tartozik, akiknek kiemelkedően magas az IQ-ja. Önnek a tanulás nem okoz problémát, bármilyen új ismeretanyagot könnyen elsajátít. Valószínűleg nagy tehetsége van az idegen nyelvekhez. Próbálja meg továbbfejleszteni nyelvtanulási tehetségét!"


Nem túl bőbeszédű szöveges értékelés... Szerintem ebből sehogy sem derül ki az intelligenciahányados, csak a pontszámnak megfelelően küldenek egy értékelést... Nincs megadva se szórás, a koromat sem kérték, és a feladatok sem voltak túl megterhelők...


Az IQ egyébként sem egy pontos szám, csak egy megközelítő érték, és változhat is. A leghivatalosabb teszt, amit ismerek, talán a Mensa Hungarica próbatesztje.

[link]

Sok sikert!

2012. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 2xSü ***** válasza:

Ez nem éppen jó az IQ mérésére. (Ez inkább egy reklámféle. Vagy rosszabb esetben az email címedet akarták így kicsalni.)


Ha hivatalos intelligenciatesztet akarsz írni, akkor a fenti válaszolóval értek egyet. Látogasd meg a Mensa HungarIQa honlapját és jelentkezz tesztírásra. (Persze ez nincs ingyen, de hiteles eredményt ad.)


A mensás teszthez nagyon hasonló felépítésű – és egészen hitelesnek tűnő eredményt adó – teszt, amit találtam: [link]

2012. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 2xSü ***** válasza:
Ja, ha 18 évnél fiatalabb vagy, akkor nem érdemes IQ-t méregetni, mert addig még változhat. Illetve a mentális képességek – mint ahogy a magasság is – szakaszosan növekszik. Néha nem változik egy ideig, majd hirtelen megugrik. Mivel az IQ az átlaghoz képest mér, ezért a mentális képességeid – ahogy akár a magasságod is – lehet az egyik évben átlag alatti, míg a másikban jóval az átlag felett is.
2012. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!