Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi esély van rá hogy...

Mennyi esély van rá hogy embert is tudjanak teleportálni ne csak fotonokat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 20:11
 1/6 anonim válasza:

Hát ezt megsaccolni nehéz, mert vagy lehetséges, vagy nem.


Egyébként teleportáció során csak a tulajdonság vivődik át, nem az anyag. Az addig oké, hogy kvantum klónozás nem lehetséges, tehát duplikálni nem lehet dolgokat teleportációval, de ha belegondolsz... a folyamat során megszűnsz létezni és a cső másik végén létrejössz... de az anyag nem vivődik át, csak a tulajdonságaid... nem vagyok benne biztos, hogy az ami kijön ki a cső másik végén az Te leszel... ettől függetlenül persze a nyersanyagszállítási költségeken lehet javítana!

2012. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12.53%
2012. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt hallottam hogyha átis lehetne teleportálni az embert akkor belehalna az eredeti és ujat hozna létre a cső masik végén
2012. aug. 22. 23:52
 4/6 Sajtoskifli ***** válasza:

Na igen, itt ütközünk egy érdekes filozófia problémába. Tételezzük fel, hogy egy utópisztikus világban megvan a technikánk bármire.

Ha meghalunk, majd az agyunkat átrakják egy másik, ép testbe, újraindítják az élethez szükséges funkciókat, akkor egyértelműen úgy fogjuk érzékelni, mintha egy álomból ébrednénk.

Ha meghalunk, de halálunk hirtelen, és így az agynak nincs ideje emléket alkotni (pl.: fejbelőnek, és sikerül visszaregenerálni az elhalt sejteket eredeti állapotukba), majd újraélesztenek egy másik testben, úgy fogjuk megélni, mintha egy kórházba teleportáltunk volna.

Ha úgy halunk meg, hogy a halálunk körülményeire nem emlékszünk (pl.: speciális gyógyszerek), akkor megint az előzőhez hasonlóan fogjuk az egészet megélni.


Na most jön a kérdés, hogy akkor mi a különbség, ha lemásolnak egy embert, majd megölik az eredetit. Ugyanaz az eset, mint amiket felsoroltam. Ezt mi, mint ember hogy fogjuk érzékelni?


Én igazából folyamatosan ellenvetésekbe ütközöm, úgyhogy már nem is gondolkozom ilyeneken, de szerintem ez olyan kérdés, mint a halál utáni élet. Ha megkérdezed a másolatot, váltig fogja állítani, hogy ő az eredeti (mivel tökéletes másolat), mindent ugyanúgy fog csinálni mint az eredeti, tehát a külső világból nem nagyon lehet ezt megállapítani.

2012. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Star Trek fizikája c. könyvben olvastam, hogy nem megvalósítható a teleportálás - legalábbis a mai tudásunkkal. Egyrészt nincs elegendő tároló kapacitás, amely egy ember minden atomjának (?) információját és pozícióját eltárolná. Másrészt technikailag sem kivitelezhető. Az író ott is boncolgatta az általatok felvetett kérdést: egy teleportálás után vajon ugyanarról az emberről beszélhetünk-e. Bár ő felvetett olyan technológiát, amelynek értelmében az utazni "vágyó" ember nem semmisül meg a bemeneti oldalon.
2012. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


ne a fizikai síkon keresd a megoldást az nem segít rajtad!

A tudatot is lehet teleportálni, úgy hívják asztrális utazás.

Ez utóbbi a szellemi és lelki fejlődés mellékterméke.


Üdv,

T :)

2013. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!